$
ספורט ופוליטיקה

ספרד: תוכנית חירום של הממשל עשויה לעזור גם לכדורגל

במסגרת צעדי החירום שנועדו להזרים בדחיפות כסף לאוצר הספרדי ולאפשר לו לחזק את הכלכלה המקרטעת, ייתכן שיוותרו על כמעט 700 מיליון יורו שמועדוני הכדורגל חייבים למס ההכנסה

רונן וודלינגר 16:4202.04.12

במסגרת צעדי החירום שנועדו להזרים בדחיפות כסף לאוצר הספרדי ולאפשר לו לחזק את הכלכלה המקרטעת, הודיע בסוף השבוע ראש הממשלה, מריאנו ראחוי, על יוזמה חדשה: יחידים וחברות שחייבים כסף לרשויות המס של ספרד יוכלו לשלם באופן מיידי 10% מסכום החוב ובתמורה יימחקו כל הריביות והקנסות

שהחובות הללו צברו. בדרך זו, של "הלבנת" החובות, מבקש הממשל להשיג באופן מיידי 25 מיליארד יורו שהמשק הספרדי זקוק להם.

 

היוזמה הזו, שהיא בוודאי בשורה גדולה עבור אינספור חייבים ברחבי ספרד (כלומר אלה שמסוגלים בכלל לשלם 10%), עשויה להיות בשורה גם עבור מועדוני הכדורגל במדינה, שרבים מהם גוררים חובות גדולים לרשויות המס.

 

בדומה למצב בכלל ספרד, גם הכדורגל במדינה סובל ממחלות כלכליות כרוניות, ולמעשה שש מבין 20 קבוצות הליגה הראשונה נמצאות בשלב כזה או אחר של כינוס נכסים בגלל חובות לנושים. סך החוב של מועדוני הליגה הראשונה מתקרב לארבעה מיליארד יורו, ואילו החוב הכולל של קבוצות הכדורגל במדינה לרשויות המס לבדן עומד על כ-750 מיליון יורו. כעת, החקיקה החדשה עשויה להקל על אותם מועדונים שמסוגלים להחזיר לפחות חלק מהחובות ולהוריד מהם את נטל הריביות והקנסות שצברו.

 

עם כניסתה של הממשלה הנוכחית בספרד, בסוף 2012, הצהירו אנשיה כי הם נחושים לפתור את המשבר בכדורגל הספרדי, בין השאר באמצעות קידום שיטת הכנסות שוויונית יותר מזו הקיימת כיום.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x