רכישות

CVC בוחנת את הנפקת הפורמולה 1 בבורסה, ייתכן בסינגפור

CVC קפיטל פרטנרס שכרה את שירותי גולדמן זאקס גרופ כדי לבחון מכירה אפשרית של נתח בפורמולה 1 בהנפקה ראשונה לציבור

בלומברג 17:4820.03.12

CVC קפיטל פרטנרס שכרה את שירותי גולדמן זאקס גרופ כדי לבחון מכירה אפשרית של נתח בפורמולה 1 בהנפקה ראשונה לציבור, אמר גורם הבקיא בסוגיה.

 

כל עסקה למכירת חלק מהחזקות CVC עשויה לשערך את פורמולה 1 ביותר מ-10 מיליארד דולר, וסינגפור היא יעד אפשרי להנפקה, אמר המקור,

שביקש להישאר בעילום שם עקב חשאיות הדיונים.

 

הנפקה של פורמולה 1 תחזק את סינגפור, המתחרה בהונג קונג על משיכת חברות מכל העולם המנסות להרוויח מהכלכלות המתעוררות באסיה.מנצ'סטר יונייטד, שזכתה 19 פעמים באליפות הכדורגל באנגליה, עשויה לחדש את ההנפקה בסינגפור, אמרו החודש גורמים הבקיאים בסוגיה.

 

"מניה כזו תחזק את סינגפור", אמר כריסטופר וונג, מנהל השקעות בכיר באברדין אסט מנג'מנט אסיה בסינגפור, המנהלת נכסים בשווי יותר מ-87 מיליארד דולר באזור. "הרישום בסינגפור קשור לפופולריות הגוברת של הספורט בחלק זה בעולם, המניע את הצמיחה בפורמולה 1".

 

סקיי ניוז דיווחו אתמול ש-CVC שכרה את שירותי גולדמן זאקס לבחינת כדאיות הנפקת חלק מהנתח שלה בפורמולה 1. דוברים מטעם CVC וגולדמן זאקס סירבו להגיב על ההנפקה האפשרית.

 

CVC רכשה את נתח השליטה בפורמולה 1 במרץ 2006, לפי אתר חברת ההשקעות הפרטית. לפורמולה 1 הכנסות שנתיות של 1.17 מיליארד יורו (1.55 מיליארד דולר) והיא מעסיקה 200 איש.

 

פורמולה 1 הוסיפה את הודו לסבב הגרנד פרי שלה בשנה שעברה, והיא מקיימת תחרויות גראנד פרי גם בסין, מלזיה, יפן, קוריאה, סינגפור ואוסטרליה. המנכ"ל ברני אקלסטון אמר שעדיף שחברת ההשקעות הפרטית תעשה אקזיט באמצעות הנפקה מאשר במכירה, דיווח ה"סאנדיי טלגרף" בנובמבר. אקלסטון אמר שהרישום צריך להיות בסינגפור בגלל ההתעניינות של אסיה בענף ספורט זה.

 

החברה והקבוצות מנהלות כעת משא ומתן על תנאיו של הסכם מסחרי חדש, שכן תוקף ההסכם הקיים צפוי לפוג בסוף השנה. עונת 2012 החלה לפני יומיים עם הגראנד פרי האוסטרלי במלבורן, ומתוכננים 19 מרוצים נוספים.

 

פורמולה 1 עשויה לבחור בסינגפור בגלל מאמציה למצב את עצמה כיעד לעשירים, אמר וונג. "סינגפור יצרה מערכת אקולוגית שלמה סביב הבנקאות הפרטית, ניהול ההון, אתרי הנופש המשולבים, אמנות ותרבות לעשירים ולמפורסמים", הוא אמר.

 

מרוץ פורמולה 1 הראשון בסינגפור התקיים ב-2008. הממשלה תמכה בהצעה של פורמולה 1 במסגרת היעד להגברת התיירות, ואמרה ב-2007 כי תממן כ-60% מעלות האירוע. חוזה המרוץ מסתיים השנה, וסינגפור שכרה יועצים להערכת השפעתו על כלכלתה, דיווח בספטמבר ה"סטרייטס טיימס".

 

בורסת סינגפור מתחרה בבורסת הונג קונג על רישום מותגים בינלאומיים, שכן משבר האשראי באירופה מרתיע חברות מרישום באזור. הונג קונג אירחה הנפקות ראשונות של פראדה וסמסונייט בשנה שעברה. מנצ'סטר יונייטד קיבלה בספטמבר את אישור בורסת סינגפור לגייס כמיליארד דולר בהנפקה, אמרו אז מקורות שהיו מקורבים לדיונים. התהליך הוקפא לאחר שהתנודות בשוקי המניות פגעו בהצלחת מכירות המניות, אמרו בנקאים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x