$
רכישות

שוויו של מסי זינק ב-22% מאז תחילת השנה

שווי כל שחקני ברצלונה עומד על 543 מיליון יורו בעוד שכל הליגה הראשונה בארגנטינה שווה 520 מיליון יורו

רונן וודלינגר 20:3019.03.12

שווי השוק של ליאו מסי זינק מאז תחילת השנה ב-22%: מ-115 מיליון יורו בחודש ינואר ל-140 מיליון יורו כיום; כך קובעת חברת Pluri הברזילאית, שמתמחה בנתונים על שוק השחקנים. כיוון שמסי לא נמכר בפועל, כלומר שוויו לא נבחן באמת בשוק ההעברות, חישבו בחברה את שוויו לפי שורה של 15

קריטריונים, בהם גיל, מצב פיזי, הישגים, יצירתיות והשפעה כלכלית על המועדון שבו הוא משחק. בחברה הברזילאית ציינו כי קיים קושי מיוחד להעריך את שוויו של הפשפש בן ה-24. "אנחנו עומדים בפני תופעה שונה משאר הספורטאים, שמקשה עלינו ליצור קני מידה להשוואה," צוטט באתר מארקה דה גול.

 

הזינוק האחרון בשוויו של מסי, שהוא כמובן השחקן היקר בעולם, מיוחס להישגים שלו בחודשים האחרונים, בהם בחירה שלישית ברציפות בתואר שחקן השנה בעולם; החמישייה חסרת התקדים שהבקיע במדי ברצלונה בניצחון 7:1 על באייר לברקוזן במסגרת הצ'מפיונס ליג; והשלושער שכבש במדי נבחרת ארגנטינה במשחק ידידות נגד שוויץ.

 

עם זאת, מסי מצידו לא מתכוון לספק עבודה למחשבי השווי, ובסוף השבוע הוא חזר ואמר כי ככל שהדבר תלוי הוא רוצה לסיים את הקריירה בברצלונה.

 

ועוד בענייני שווי שחקנים: שווים של 22 השחקנים בסגל של אלופת אירופה גדול משווים הכולל של 574 השחקנים שמשחקים ב-20 קבוצות הליגה הארגנטינית הראשונה, כך לפי האתר הארגנטיני infonews. שווי שחקניה של ברצלונה מסתכם ב-543 מיליון יורו, בעוד כל הליגה הראשונה בארגנטינה שווה 520 מיליון יורו.

 

שווים של שחקני הליגה הספרדית כולה מוערך ב-2.5 מיליארד יורו, והיא הליגה השנייה בשוויה בעולם אחרי הפרמיירליג האנגלית ששחקניה שווים כשלושה מיליארד יורו.

 

הליגה הארגנטינית נמצאת במקום השלישי ביבשת אמריקה (אחרי ברזיל ומקסיקו) וה-15 בעולם, בין השאר אחרי הליגה השנייה באנגליה ששווי השחקנים בה מוערך ב-550 מיליון יורו. בליגה הארגנטינית עצמה, בוקה ג'וניורס היא הקבוצה בעלת השווי הגדול ביותר, כשאר 29 שחקני הסגל שלה מוערכים ב-48 מיליון יורו. שנייה אחריה בארגנטינה נמצאת ריבר פלייט מהליגה השנייה, עם סגל של 31 שחקנים בשווי 41 מיליון יורו. לשם השוואה, שוויו של ססק פאברגאס לבדו מוערך ב-55 מיליון יורו.

 

בארגנטינה יכולים אולי למצוא נחמה בכך שריאל מדריד הגדולה שווה מעט פחות מן הליגה המקומית: 518 מיליון יורו לעומת 520.

 

ברצלונה תחזור לתוכניות שיפוץ קאמפ נואו

 

לבסוף, למרות המשבר הכלכלי שעובר על הכדורגל הספרדי ובפרט על ברצלונה, סגן נשיא המועדון, קרלס וילארובי, הודה בסוף השבוע כי בהנהלת המועדון ממשיכים בימים אלה לעסוק בעתידו של איצטדיון הקבוצה הקאמפ נואו, ובין השאר לומדים את האפשרות להקים במקומו אצטדיון חדש. וילארובי הדגיש כי כל מהלך שייעשה ביחס לעתיד המגרש לא יתבצע ללא שיתופם והסכמתם של חברי המועדון.

 

לפני כשלוש שנים קודמה בברצלונה תוכנית לשיפוץ מקיף של הקאמפ נואו בעלות של כרבע מיליארד יורו. במסגרת הפרויקט, שתוכנן על ידי אדריכל העל הבריטי נורמן פוסטר, אמורים היו להתווסף לאצטדיון עשרת אלפים מושבים. עם זאת, לאחר כניסתו של סנדרו רוסיי לתפקיד הנשיא ובשל הקשיים הכלכליים שעומדים בפני המועדון, הפרויקט הוקפא.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x