$
ספורט ופוליטיקה

דו"ח של האיחוד האירופי : יש ספק ביכולות האכיפה של הפייר פליי הפיננסי

עפ"י הדו"ח, הסכמי חסות כמו אלו של איתיחאד עם מנצ'סטר סיטי הם "בלתי הולמים". הוועדה הודיעה גם שהיא נגד תקרת שכר משום שזה יוביל להורדת שכר של שחקנים לא מוכרים

סוכנויות הידיעות 16:0708.03.12

ועדת החינוך, התרבות, המדע, החינוך והתקשורת של האיחוד האירופי המליצה שאופ"א תאסור על קבוצות כגון מנצ'סטר סיטי לקבל חסות מחברות שמקורבות לבעלים. וזאת על מנת להגן עלחוקי הפייר פליי הפיננסי.

 

הוועדה הדגישה את הסכם החסות בין איתיחאד, חברת התעופה של אבו דאבי, עם
מנצ'סטר סיטי – הסכם חסות בשווי 400 מיליון ליש"ט, שאמור לסייע לסיטי לעמוד בתנאי הפייר פליי הפיננסי. הוועדה תיארה את ההסכם של החברה, שקשורה לבעלים השייח' מאנסור, כ"בלתי הולם".

 

בדו"ח מצוין גם ההסכם בין ריאל מדריד לעיריית מדריד שהביא למכירת שטחי האימון של הקבוצה לעיר עבור 400 מיליון יורו – מה שהעניק למועדון הלבן את הבסיס להצלחתו הפיננסית בשנים האחרונות.

 

הדו"ח של הוועדה לא יביא לחוקים של האיחוד האירופי אבל מדגיש שאופ"א, כדי לשמור על חוקי הפייר פליי הפיננסי, חייבת למנוע הסכמי חסות בין חברות הקשורות לבעלים של הקבוצה. אופ"א טוענת כי היא תקים ועדה מיוחדת עבור כל הסכם חסות כדי לראות אם הוא "הוגן" אבל הוועדה מתנגדת לכך.

 

"אופ"א צריכה לאסור על כל הסכם חסות בין גופים הקשורים לבעלים של הקבוצה לקבוצה. אין צורך לבדוק אם ההסכמים יקרים מדי". עוד מהוועדה: "כל עניין המימון על ידי חברות ומועצות מקומית מעלות אלה בקשר לתחרות, שיכולה להיפגע קשור אם קבוצות יהנו מיתרון לא הוגן, בזכות הסכמים פיננסים."

 

הוועדה הודיעה גם שהיא נגד תקרת שכר כי זה יוביל להורדת שכר של שחקנים לא מוכרים – במיוחד כאלו מאפריקה ואסיה ותעודד קבוצות לקיים "הסכמים סודיים" עם ספונסרים כדי להתמודד עם עלויות העברות השחקנים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x