$
ספורט עולמי

31 מאמני קולג'ים בארה"ב מרוויחים יותר ממיליון דולר בשנה

ג'ון קליפארי, מאמן קנטנקי, מוביל את הרשימה עם חוזה שמבטיח לו הכנסה של 4 מיליון דולר בשנה. רוב המאמנים בעלי השכר הגבוה בקולג' מרוויחים הרבה יותר ממאמני NBA

סוכנויות הידיעות 18:4307.03.12

מי הם מאמני כדורסל המכללות בעלי המשכורת הגבוהה ביותר ב-NCAA? לקראת "המארץ' מדנס" (מרץ המשוגע), טורניר הגמר של כדורסל המכללות, מגזין "פורבס" פרסם את הרשימה השנתית שלו של המאמנים עם החוזים השמנים ביותר בכדורסל המכללות.

 

ג'ון קליפארי, מאמן קנטנקי, הוא המאמן עם החוזה
הגדול ביותר, עם הכנסות של 4 מיליון דולר בשנה. המאמן אמנם לא זכה בתואר ה-NCAA בחייו למרות 13 עונות אבל בקיץ האחרון חתם על הארכת חוזה עד 2019 לאחר שלקח את ה"ווילד קאטס" לפיינלפור.

 

טום איזו, מאמן מישיגן סטייט, מקבל 3.5 מיליון דולר בשנה והוא במקום השני. ביליד ונובן מאוניברסיטת פלורידה במקום השלישי עם חוזה של 3.5 מיליון דולר גם כן. ביל סייף, מאמן אוניברסיטת קנזס, מרוויח 3 מיליון דולר, ואת החמישייה הראשונה סוגר ריק פיטינו מאוניברסיטת לואיוויל עם משכורת של 2.5 מיליון דולר.

 

לפי USA Today קליפארי מוביל רשימה של 31 מאמני כדורסל בקולג'ים שמרוויחים לפחות מיליון דולר בשנה (כיום יש ברשימה הזאת חמישה מאמנים ומאמנות כדורסל בליגת הכדורסל קולג'ים לנשים).

 

רוב המאמנים הללו מקבלים שכר בסיס של 300 אלף דולר ואת שאר הכסף כנגזרת מהכנסות הקבוצה ממכירת זכויות שידור והסכמי חסות.

 

מאמני הקולג'ים מרוויחים, בעיקרון, יותר ממאמני NBA. לא רואים כמעט מאמני NBA שיכולים להרוויח בין 5% ל-10% מהכנסות הקבוצה - אבל כיוון שבקולג'ים לא משלמים שכר לשחקנים, רוב תקציב השכר הולך למאמן. רבים ממחלקות הספורט של הקולג'ים מכניסים מספיק כסף כדי לשלם למאמנים מיליונים ועדיין להישאר רווחיות עבור המחלקה ועבור האוניברסיטה עצמה.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x