$
ספורט עולמי

למרות 14 שנים ב-NBA, וין בייקר פשט את הרגל

בייקר טוען כי היועץ הפיננסי שלו הפסיד כמעט את כל חסכונותיו בהיקף של 86 מיליון דולר בשל השקעות רשלניות

סוכנויות הידיעות 16:5529.01.12

וינסנט (וין) בייקר , שחקן ה-NBA לשעבר, טוען כי היועץ הפיננסי שלו הפסיד כמעט את כל חסכונותיו בסך 86 מיליון דולר בשל השקעות רשלניות.

 

בייקר חתם ב-1999 חוזה לשבע שנים בהיקף של 86.6 מיליון דולר עם קבוצת סיאטל סופרסוניקס. הוא קלע 11,839 נקודות, ורשם לזכותו 5,867

ריבאונדים ב-14 שנות הקריירה המקצועית שלו. הוא נבחר ארבע שנים רצופות למשחק האול סטאר ושיחק בנבחרת החלומות שזכתה במדליית הזהב באולימפיאדת 2000.

 

על פי התביעה שהגיש בבית המשפט במידלסקס קאונטי, הוא שכר ב-1997 את משרד רואי החשבון דונלד אס. ברודר ג'וניור אנד ברודר ושות' (B&C), לניהול כספו. המשרד מפרסם באתר שלו את השירותים שהוא מעניק לספורטאים. ביקור השבוע באתר מצא את ההצהרה הבאה: "לאורך 17 השנים האחרונות פיתחנו התמחות בתחום ראיית החשבון לספורטאים וסיפקנו שירותים של חשבונאות, מיסים וייעוץ לסוכני ספורט מקצועיים וספורטאים בליגות ה-NBA, MLB ו-NFL.

 

בתביעה טוען בייקר שהחברה הסכימה לספק לו שירותים "כולל אך לא רק" ל-1. ניהול הכספים וההשקעות של בייקר. 2. תיאום של יועציו המקצועיים, רואי החשבון והשירותים הפיננסיים ו-3."ניהול" הפעילויות והתנאים הפיננסיים של בייקר.

 

עוד נטען כי במספר מקרים בין 2009-1997, המשרד פנה לבייקר בנוגע להלימות וליעילות של השירותים שלהם, כולל הצהרות מסוג זה:

 

1. דואגים לך

2. הכל תחת שליטה

3. אנחנו עוקבים אחרי ההשקעות שלך

4. אל תדאג, הכל בשליטה.

 

אולם לדברי בייקר "בתקופה שבה המשרד שימש כמנהל של בייקר, כמעט כל ההכנסות שלו בוזבזו ו/או ההשקעות שלו איבדו כמעט את כל השווי שלהן, עד כדי כך שביתו של בייקר עוקל והוא נאלץ למכור נכסים משמעותיים תמורת שווי נמוך ביותר, כך שנותר ללא משאבים לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלו והוצאות המחייה.

 

לטענת בייקר, ברודר והמשרד שלו הפרו את המחויבויות שלהם כלפיו "על ידי פיקוח לא מספיק ו/או כישלון ליישם מערכת שתעקוב אחר מקורות הכסף ותמנע הונאות..חשבונאות לא הולמת...דיווח לא הולם...ניהול שגוי של נכסיו של בייקר באמצעות מיזוג קרנות ושימוש בכרטיסי אשראי פרטיים... ניהול שגוי של נכסיו של בייקר באמצעות עסקאות עם חברים ובני משפחה של אנשי המשרד, ובאמצעות עסקאות עם חברות בת, שותפים עסקיים וצדדים דומים נוספים".

 

התביעה מפרטת "לפחות חמש סדרות של עסקאות" שבהן המשרד הפר את המחויבות שלו לפקח ולהגן על הנכסים של בייקר.

 

בייקר דורש פיצויים בגין רשלנות, ייצוג לא הולם, הונאה והפרת חוזה. מברודר נמסר כי אין באפשרותם להגיב על האשמות ספציפיות בשל התביעה העומדת. "עבדתי עם אביו של וין בייקר לאורך כל תקופה ההתקשרות בניסיון לעשות את העבודה החרוצה ביותר שיכולתי לעשות עבורו ובני משפחתו. בשלב זה אני מצפה ליומי בבית משפט כדי שאוכל להוכיח את החפות שלי ושל החברה".

 

בייקר הוא לא השחקן היחיד שנכנס לצרות פיננסיות אדירו אחרי פרישתו. סקוטי פיפן גם כן הגיש דרישה לפשיטת רגל ולאחרונה גם לי הנדרי, לשעבר שחקן אסטון וילה ונבחרת אנגליה בכדורגל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x