$
ספורט ופוליטיקה

בלאטר: "פלאטיני מוכן להחליף אותי כנשיא"

נשיא פיפ"א בראיון לפראנס פוטבול: "פלאטיני אומר עכשיו שהוא לא בטוח...אבל עמוק בפנים הוא רוצה את זה"

סוכנויות הידיעות 19:0924.01.12

נשיא פיפ"א ספ בלאטר טוען כי מישל פלאטיני "מוכן" להחליף אותו כראש כנשיא פיפ"א – שכן הצרפתי ישמש נשיא טוב של הארגון העולמי שמנהל את המשחק.

 

פלאטיני, המכהן כנשיא אופ"א, סירב עד כה לאשר האם בכוונתו לרוץ לתפקיד לאחר פרישתו המתוכננת של בלאטר ב-2015, עם זאת הבוס

הנוכחי של פיפ"א משוכנע כי הוא מעוניין בתפקיד. "מישל פלטיני מוכן. אם הוא חפץ בכך. הוא אומר עכשיו שהוא לא בטוח...אבל עמוק בפנים הוא רוצה את זה", אמר בלאטר בראיון שהעניק למגזין פראנס פוטבול:. "הוא כמובן יהיה נשיא טוב. הוא אמנם לא יתפקד בדיוק כמוני, הרי כולם שונים, אך הוא יהיה נשיא טוב".

 

בהמשך הראיון לא חסך בלאטר מילים מסגן הנשיא המודח ג'ק וורנר, שאיים לפצוח ב"צונאמי" של חשיפות הנוגעות לניהול לקוי מצד בלאטר. וורנר טוען שהוענקו לו זכויות השידור למונדיאל תמורת דולר אחד, בתמורה לתמיכתו במועמדותו של בלאטר לנשיאות ב-1998 וב-2002.

 

בלאטר אמנם אישר שזכויות השידור הוענקו לוורנר בין 1986-1998 עבור דולר אחד – אך הפנה אצבע מאשימה כלפי נשיא פיפ"א המנוח גיז'מרו קנדו (Guillermo Canedo), טייקון תקשורת מקסיקני, והתעקש כי לא היה לו כל קשר לעסקה.

 

"בין 1998-1986 הוענקו לו זכויות השידור עבור דולר אחד על ידי קנדו", אומר בלאטר. "מדוע? מכיוון שקנדו רצה לשמור על תפקידו כסגן נשיא פיפ"א ולוורנר היה רוב ב- Concacaf".

 

בראיון נפרד שהעניק למגזין הגרמני קיקר (Kicker) הוסיף כי אין שום צונאמי. "ג'ק וונר טוען שהענקתי לו את זכויות השידור לטרינידד עבור דולר אחד כשנבחרתי בפעם הראשונה ב-1998.

 

"זהו שקר. לא הייתה לנו שום השפעה על הקצאת הזכויות הללו. הוא רכש אותן ב-1986 מחברת Organización de Telecomunicaciones Iberoamericanas. אני כן יודע במה שגיתי! הוצאתי את פיפ"א מהקו האדום, שבו הייתה כשמוני לנשיא ב-1998".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x