$
ספורט ישראלי

מאמר של ד"ר מארק ורטהיים הישראלי יהיה ערך במילון למדעי הספורט

על פי הוועדה שבחרה את מאמרו "מדעי ותורת האימון 2012", קבעה כי "ורטהיים הצליח לחבר את המדע וממצאיו בצורה הטובה ביותר לתורת האימון"

כתב כלכליסט 15:0815.01.12
ד"ר מארק ורטהיים, קיבל הודעה רשמית כי הוועדה העולמית למדעי האימון החליטה כי מאמר שלו, בשם "מדעי ותורת האימון 2012", יהווה ערך מדעי באימון במילון למדעי הספורט ב-4 השנים הקרובות. המאמר נבחר מתוך 300 מאמרים. במרכז תורת האימון שלו עומדת נושא הקואורדינציה כבסיס לכל הספורטאים.

 

על פי הוועדה, "ורטהיים הצליח לחבר את המדע וממצאיו בצורה הטובה ביותר למדעי ותורת האימון. הוועדה ממליצה לשנות ולהעמיד את המיקוד ראשית בקואורדינציה, מתוך הבנה להתקדמות הידע בנוירו-ביולוגיה וההשלכות לאימון המודרני. החיבור בין התיאוריה בתחומי דעת שונים לשיטות האימון וצורות ביצוע בתרגילים ייחודיים, מזכים את ד"ר מרק ורטהיים בפרסום המאמר שלו הנבחר כמודל ובהצטרפות לאקדמיה לאימון הגרמנית יחד עם מובילי התחומים השונים בגרמניה".

.

ורטהיים אמר בתגובה: "תהליך ההכשרה והאימון בשנים הקרובות יהיה שונה לחלוטין מבעבר. אני שמח שלאחר עבודה מאומצת למרות ועל אף שאנכי ישראלי הצלחתי בחו"ל ובמיוחד בגרמניה. זכיתי להכרה בינ"ל שתביא לשינויים מהותיים בעולם האימון בהכשרה ובשטח. יש לעשות הכול שישראל תהיה מובילה בתחום הזה כי אנו מדינה קטנה ואין לנו משאבים גדולים. צריך להתמקד בהכשרות ממוקדות ולעבוד נכון במועדונים שצריכים להפוך לאקדמיות. אני מקווה שבישראל יאמצו את השינויים הן בהכשרה והן בשטח בזמן הקרוב ולא יחכו."

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x