$
ספורט ישראלי

קריאה לאבירים האדומים של הפועל תל אביב

מישהו צריך להציל את הפועל תל אביב מאלי טביב. איפה כל בכירי המשק שכל כך אוהבים את הקבוצה?

אוריאל דסקל 15:2113.01.12

אלי טביב, הבעלים של הפועל תל אביב, פיטר השבוע את דרור קשטן המאמן. זה לא מפתיע. טביב, שלא מבין כדורגל כמו מישהו שאימן וזכה בתארים במשך 25 שנה, רצה שהפועל תל אביב, קבוצה שפורקה לחלוטין בקיץ, תשחק כדורגל של ברצלונה. זכותו. 

 

אבל לא הפיטורים הם הבעיה, אלא

הדרך.

 

אישור לקניית נייר טואלט

 

קשטן פוטר ו"נמצא לו מחליף זמני" מבפנים. זאביק זלצר, מנהל מחלקת הנוער, מונה למאמן. בקבוצה אפילו אמרו שייתכן שהוא ימשיך עד תום העונה, ואף ציינו זאת בהודעה לתקשורת. וכל זה מבלי שאפילו דיברו עם זלצר. האיש בכלל לא ידע מה קורה במועדון שלו ולא הבין למה קיבל 42 הודעות שבירכו אותו על המינוי.

 

טביב מנהל את הפועל תל אביב כבר מ-2008. פעם הוא ניהל 50% ומהקיץ הוא מנהל 100% מהמועדון. ומה ניתן ללמוד מהניהול שלו? שהפועל תל אביב עשויה למצוא את עצמה בבור עמוק מאוד בשנים הקרובות.

 

מלבד השכונתיות, למועדון אין חזון. אנשים שיש להם חזון לגבי הפועל נתקלים בחומה ושמה טביב. האיש מינה את בתו הצעירה ליחידה שמורשית חתימה. היו"ר והמנכ"ל צריכים לפנות אליה כדי לקבל אישור לרכישת נייר טואלט. זה מביך.

 

בכלל, היחס לעובדים פשוט מחפיר. היו"ר דורון אוסידון והמנכ"ל ניר ענבר עבדו קשה מאוד כדי להרכיב קבוצה שפורקה לחלוטין בקיץ. כל זה בזמן שענבר מנסה להגיע להסדר חובות עם מספר גורמים ולהקים תשתית שאפשר לבנות עליה עתיד למועדון, שאגב, חייב עכשיו מיליון יורו לסוכן רונן קצב. טביב לא ראה בעין יפה את הבנייה של הקבוצה או את המאמצים שלהם, והחל להדיר אותם מקבלת החלטות. 

 

כמו במקרה קשטן, טביב מינה אנשים, אבל לאחר זמן קצר הם לא התאימו לו והוא לא נתן להם לעבוד. לא לטווח הקצר ולא לטווח הארוך.

 

בקיצור, שכונה. וזה הפועל תל אביב. אחד מהמועדונים הגדולים בישראל. שלא לדבר על זה שלא ממש ברור עדיין מה טביב רוצה לעשות עם הפועל תל אביב וכמה הוא משתמש בקבוצה לצרכיו האישיים. וכמה הוא בכלל משקיע בה.

 

טביב - גרוע יותר מהגלייזרים

 

הפועל תל אביב היא קבוצה שמביאה 14 אלף איש למשחק. יש לה אוהדים משכילים יותר מהממוצע ורבים מאוהדיה השרופים ביותר הם מבכירי המשק. בנוסף, יש לה היסטוריה של הצלחות בישראל ובאירופה ומפעלות החינוך - עמותה זוכת פרסים בינלאומיים. אה, והיא קבוצה תל אביבית – השוק הגדול והחשוב ביותר בישראל. הפוטנציאל שלה כביר והיא אפילו לא מגרדת 10% ממנו. הקבוצה הזו צריכה בעלים שיודע מה הוא עושה ושאכפת לו מהקבוצה ומהאוהדים. 

אני לא בטוח שלאלי טביב אכפת ממה שהפועל תל אביב מייצגת או ייצגה. אני בספק שהוא עושה את מה שהוא עושה לטובתה של הפועל תל אביב. ולא נשכח גם שהאיש השאיר אחריו חורבות בהפועל כפר סבא.  

 

ב-2010 קמו "האבירים האדומים" של מנצ'סטר יונייטד - קבוצת אנשי עסקים מובילים שאספו כספים במטרה לרכוש את מנצ'סטר יונייטד מידי משפחת גלייזר. הם רצו לעשות זאת כיוון שהגלייזרים הם בעלים לא ראויים מבחינת האוהדים של הקבוצה, ומטרתם היחידה היתה להרוויח כסף מאחת הקבוצות המכניסות בעולם. האבירים האדומים כשלו בסופו של דבר בניסיון שלהם, אבל עוד לא אמרו את המילה האחרונה. בניגוד לטביב לפחות על הגלייזרים אפשר להגיד שהם העלו את ההכנסות הטבעיות של המועדון ונתנו לאלכס פרגוסון, גדול המאמנים בכל הזמנים, לנהל את הקבוצה כרצונו.

 

אלי טביב מוצלח פחות אפילו מהגלייזרים – והם הבעלים השנואים ביותר באנגליה.

 

אז איפה קבוצת אנשי העסקים הבכירים, ויש הרבה כאלה, שאוהדים ואוהבים את הקבוצה? הם הרי יודעים לנהל עסקים גדולים הרבה יותר מהפועל תל אביב, אז למה הם לא עושים משהו לטובת הקבוצה שלהם? איפה כל הפוליטיקאים שהפועל קרובה לליבם ויודעים שצריך להציל אותה מטלפיו של טביב? למה האוהדים יושבים בשקט יחסי בזמן שטביב שוחק את מעמד המועדון? בקיצור, איפה האבירים האדומים של הפועל תל אביב?

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x