$
רכישות

מה הנרי נותן לארסנל

מלבד שער ניצחון מרגש בסיבוב השלישי של הגביע האנגלי, שחקן כמו הנרי יכול לשנות את פני ארסנל. אפילו בחודשיים

אוריאל דסקל 17:4210.01.12

סצנות מרגשות היו אמש באצטדיון האמירייטס של ארסנל בלונדון. אחרי 4 וחצי שנים חזר גדול הכובשים של ארסנל בכל הזמנים למדי הקבוצה - בהשאלה מניו יורק רד בולס - וכבש את שער הניצחון נגד לידס עיקשת.

 

תיירי הנרי עלה למגרש לקול תרועות האוהדים שמאז ימיו בקבוצה לא ראו את
שחקניו של ארסן ונגר מניפים גביע ואחרי מספר דקות סיפק רגע של קלאסה כאשר הוא כובש את השער היחיד במשחק. השאלה ששואלים כעת באנגליה היא כמה יכול לתרום הנרי בתקופת ההשאלה שלו, שכרגע היא לחודשיים בלבד.

 

ההנחה היא שתרומתו לקבוצה מאוד מצומצמת, אך ההנחה הזו מוטעית מאחר שתקופות קצרות של שחקן מסוים במועדון מסוים יכולות לשנות את פני המועדון. לנצח.

 

ניקח לדוגמה את אדגר דוידס. באמצע ינואר 2004 הוא הגיע לברצלונה בהשאלה מיובנטוס. באמצע העונה בארסה דשדשה באמצע הטבלה והמאמן פרנק רייקרד היה תחת לחץ אדיר. דוידס היה זה שהנהיג את ברצלונה מהקישור - והוביל אותה למקום שני מתחת לוולנסיה. רבים מייחסים את הגעתו של דווידס כזרז להתפתחות של בארסה, שעם השנים הפכה לכוח הדומיננטי באירופה.

 

בגדול, כך אומרים מי ששיחק איתו אז, דוידס לימד את הילדים של בארסה איך לנצח. ההשפעה שלו המשיכה הרבה מעבר לארבעת חודשי ההשאלה שלו לקטלוניה.

 

תיירי הנרי יכול לעשות משהו דומה עבור ארסנל בחודשיים שלו בלונדון. הוא ייתן לצעירים סביבו מחוכמת המשחק שלו וילמד אותם דברים מהניסיון הרב שלו. אבל הנה 5 דברים ספציפיים יותר שהוא יכול לעשות - "רשימת הלעשות" שלו אם תרצו.

 

1. ללמד את תיאו וולקוט משהו על נגיעה ראשונה בכדור ומהלך אחרון עם הכדור. וולקוט, פעם היה "תיירי הנרי הבא", לא צמח להיות הפרח שחשבו שיהיה. עוד כמה שיעורים עם הגיבור שלו - הנרי - יעזרו לו להפוך לשחקן רגוע יותר עם הכדור.

 

2. ללמד את ג'רביניו משהו, כל דבר, על סיומת. השחקן מחוף השנהב מכדרר מצוין ומגיע למקומות הנכונים במגרש אבל לא יודע לשים את הכדור ברשת. זה די מביך. להנרי יש כמה טיפים על איך לכבוש.

 

3. לשכנע את ארסן ונגר שמה שהוא למד מפפ גווארדיולה בברצלונה יעזור לקבוצה. אם רוצים לשחק כמו ברצלונה צריך מגן כמו דני אלבס, קשר דפנסיבי כמו סרחיו בוסקטס ולוחמים מחויבים ומקומיים כמו צ'אבי, קרלס פויול וג'רארד פיקה. הנרי ששיחק לצד לוחמים כגון אשלי קול, סול קמפבל, טוני אדמס ואחרים יודע משהו או שניים על מה צריך בסגל שלך כדי לזכות באליפות באנגליה.

 

4. להיות יותר ברגקאמפ מהנרי. ברגקאמפ, שבגיל מאוחר יותר שיחק מאחוריי החלוץ וכמעט ולא רץ, עדיין תרם רבות בשנותיו האחרונות בארסנל. אפילו הנרי הבין שהוא צריך להיות יותר ברגקאמפ מעצמו. הוא אמר: "אני זוכר שדניס ברגקאמפ היה שחקן יותר קדמי. אז הוא החל לשחק מאחורי החלוץ - ובעמדה הזאת צריך להיות יותר מודע. לראות דברים לפני שהם קורים. להבין יותר משחקנים אחרים. ואז לא יראו שאין לך יותר רגליים לרוץ". הנרי יצטרך להראות שהוא יכול לעשות את המעבר מכוכב הקבוצה לעמדת הזקן החכם.

 

5. לשכנע את רובין ואן פרסי שלהישאר בארסנל זה הדבר הנכון מבחינתו לעשות. החלוץ עדיין תוהה אם ארסנל מועדון מספיק גדול עבורו. הנרי יכול להראות לו שאולי ארסנל לא גדולה כמו מועדונים אחרים, אבל אין מועדון כמוה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x