$
ספורט ופוליטיקה

התאחדויות הכדורגל הגדולות נפגעות מהמשבר הכלכלי

שש הנבחרות הלאומיות באירופה עם החסויות המכניסות ביותר יגיעו ליורו 2012 עם עסקאות ששוויין ביחד נמוך ממה שהרוויחו במונדיאל 2010

סוכנויות הידיעות 18:5512.12.11

התאחדויות הכדורגל הבכירות לא חסינות לגמרי מהמיתון: שש הנבחרות הלאומיות באירופה עם החסויות המכניסות ביותר יגיעו ליורו 2012 עם עסקאות ששוויין ביחד נמוך ממה שהרוויחו במונדיאל 2010. כך על פי נתונים שאסף האתר sportingintelligence.

 

אף שהמשכורות, הבונוסים, עסקאות

החסות ועסקאות הטלוויזיה במועדונים המובילים עדיין מתריסות כנגד המיתון, נראה שכיסיהם של ארגוני הכדורגל הבינלאומיים נפגעו בהאטה הכלכלית.

 

לפי ממצאים נפרדים של חברות שיווק הספורט Sport+Markt ו-PR מרקטינג, התאחדויות הכדורגל בגרמניה, אנגליה, איטליה, הולנד, צרפת וספרד ספגו ביחד פגיעה של 6.4 מיליון ליש"ט בשנה בהשוואה לעסקאות של 2010.

 

ההתאחדויות הלאומיות מסרבות לאשר את השווי המדויק של הסדרי החסות שלהן, אולם מחקריהן של החברות המקושרות מספקים את הנתונים החלופיים הטובים ביותר.

 

המפסידה הגדולה - ההתאחדות האנגלית

 

המפסידה הפיננסית הגדולה ביותר היא התאחדות הכדורגל האנגלית, בעקבות החלטתה לקבל עסקה של 5 מיליון ליש"ט לשנה עם Vauxhall - פגיעה מוערכת של 3.6 מיליון ליש"ט לשנה מעסקת החסות הראשית הקודמת עם ניישנווייד.

 

לפי ההערכות, התאחדות הכדורגל הגרמנית הפסידה 2.5 מיליון ליש"ט לשנה בהשוואה להסכם הקודם עם מרצדס, אולם ממשיכה ליהנות מהעסקה הרווחית ביותר מסוגה.

 

בין שש העסקאות הגדולות באירופה, רק פדרציית הכדורגל הצרפתית נהנית מעלייה מתונה של 500 אלף ליש"ט לשנה בהשוואה ל-2010.

 

במשחקים בין הקבוצות יש לרוב יותר מנותן חסות אחד, אבל חסות ראשית היא היוקרתית ביותר, והחברה הקשורה בה נוטה לשים את המותג שלה על ערכות אימונים ובגדי פנאי, כרטיסים, הרקע במסיבות עיתונאים ושלטים במשחקים ביתיים ובאימונים.

 

"המיתון הוא גורם משמעותי באי מציאת נותני חסות חדשים באותה רמה כמו בתקופת שגשוג כלכלי", אמר ד"ר פיטר רוהלמן מ-PR מרקטינג. "אולם לפי הניסיון שלי, ההשפעה של כישלונות ספורטיביים ואירועים שליליים, לדוגמה עם איטליה ואנגליה, הרבה יותר חשובה לרכישת חסויות חדשות במועדוני הכדורגל בהשוואה לסביבה הכלכלית".

 

שווי עסקת הטלוויזיה המקומית של התאחדות הכדורגל האנגלית ITV עומד להיפגע, אם כי שווי זכויות השידור הזרות צפוי לצמוח לכ-48 מיליון ליש"ט בשנה.

 

לפי דיווח מאוקטובר, עסקת הערכות של אנגליה עם יומברו, בשווי 26 מיליון ליש"ט, שנייה רק לצרפת בעולם הכדורגל במונחי שווי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x