$
אירועי ספורט

גם טוקיו מקטינה את תקציב ועדת ההצעה לאולימפיאדת 2020

יפן הולכת בעקבות יריבתה להגשת הצעה לאירוח המשחקים האולימפיים של 2020, מדריד, והכריזה כי העלות של ההצעה הנוכחית תהיה נמוכה באופן משמעותי מההצעה הכושלת לאירוח אולימפיאדת 2016

סוכנויות הידיעות 17:4505.12.11

טוקיו הלכה בעקבות יריבתה להגשת הצעה לאירוח המשחקים האולימפיים של 2020, מדריד, והכריזה כי העלות של ההצעה הנוכחית תהיה נמוכה באופן משמעותי מההצעה הכושלת לאירוח אולימפיאדת 2016.

 

הוועד האולימפי הספרדי הודיע בשבוע שעבר כי ההצעה של מדריד לאירוח המשחקים ב-2020 תעלה

40% פחות מכלל ההוצאות על ההצעה הכושלת של העיר לאירוח משחקי 2016. טוקיו, שסיימה שלישית במכרז לאירוח 2016, אחרי מדריד והזוכה ריו דה ז'נרו, ציינה אף היא כי עלות ההצעה למשחקי 2020 תעמוד על 75 מיליון דולר.

 

"זו המשימה שלי", אמר יו"ר ועדת ההצעה של טוקיו מאסטו מיזונו בראיון לסוכנות רויטרס. "הפעם אנחנו מתכוונים להוריד את התקציב בחצי. בפעם הקודמת זה עמד על 150 מיליון דולר. בסיבוב הראשון של ההצבעה למדנו על הניהול הפיננסי, כך שבסיבוב השני עלינו להיות חכמים בהרבה. כמו בחיי היום יום, כשיש מספיק כסף מעדיפים לאכול סטייק, אך הפעם החלטנו שהתקציב יהיה קטן יותר, כך שנסתפק בנודלס".

 

טוקיו, שאירחה ב-1964 את האולימפיאדה הראשונה שנערכה באסיה, נפגעה מרעידת אדמה הרסנית במרץ, אולם מיזונו הדגיש כי "לאחר שקיבלנו תמיכה הן מהוועד האולימפי הבינלאומי והן מהמועצה האולימפית של אסיה, הרגשנו כי אנחנו חייבים להגיש הצעה". עוד הוסיף מיזונו כי צוות התכנון בוועדה בוחן שלל אפשרויות אך "קיום האולימפיאדה ביפן יעניק לכלכלה כולה דחיפה, בדיוק כפי שקרה ב-1964".

 

מנכ"ל ועדת ההצעה של טוקיו ציין גם כי הוא מקווה להרחיב את התמיכה הציבורית להצעה בתוך יפן, שכן העדר תמיכה מסוג זה נתפס כאחת הבעיות בהצעה לאירוח 2016. שיעור התמיכה הציבורית עומד סביב ה-60%, אך לדברי מיזונו "אנחנו שואפים לעקוף את רף ה-70%".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x