$
רכישות

20 השחקנים היקרים בדרום אמריקה שווים יותר מחצי מיליארד דולר

תשעה ברזילאים, שבעה ארגנטיניאים, שני אורוגוואים, אחד מצ'ילה ואחד מקולומביה ממלאים את הרשימה של השחקנים היקרים ביותר מדרום אמריקה - אבל מי הכי יקר?

רונן וודלינגר 11:0301.12.11

20 השחקנים הדרום אמריקאיים הכי יקרים שווים יחדיו יותר מחצי מיליארד דולר, כך עולה מבדיקה שערכה החברה הברזילאית Pluri אשר פורסמה באתר ה"כרוניסטה" הארגנטיני. בטבלה, שבראשה עומד ליאו מסי הארגנטיני, נמצאים בסך הכל תשעה ברזילאים, שבעה ארגנטינאים (כולל הפרעוש), שני אורוגוואים,

שחקן אחד מצ'ילה ואחד מקולומביה.

 

אחרי מסי - שבחברה מעריכים את שוויו ב-100 מיליון דולר (אף שסעיף השחרור שלו מבארסה נוקב בסכום כפול) - נמצא הכוכב המדובר של סנטוס הברזילאית, ניימאר, עם תווית מחיר של 50 מיליון דולר. מייד אחריו ארגנטיני נוסף – סרחיו "אל קון" אגוארו ממנצ'סטר סיטי – ששוויו מוערך ב-45 מיליון דולר. את החמישיה הפותחת משלימים קרלוס טבס – גם הוא שחקן הבלוז ממנצ'סטר, אם כי כנראה לא להרבה זמן – שמחירו 40 מיליון דולר, ודני אלבס, המגן הברזילאי של ברצלונה עם שווי של 35 מיליון דולר.

 

מלבד ניימאר ואלבס, ברזיל שולחת לרשימה גם את אלשנדרו פאטו ממילאן, ששוויו מוערך ב-34 מיליון דולר; ז'יבאנלידו דה-סוסה מפורטו, המכונה "האלק", תיאגו סילבה ממילאן – שניהם מוערכים ב-31 מיליון דולר; קאקה מריאל מדריד (30 מיליון); מרסלו, גם הוא מריאל מדריד, וגאנסו מסנטוס (שניהם 25 מיליון דולר), ומייקון, המגן של אינטר (24 מיליון).

 

ארגנטינאים נוספים ברשימה הם חאבייר פאסטורה, שעבר לאחרונה לפאריס סן ז'רמן תמורת 45 מיליון דולר, אבל שוויו מוערך ב-30 מיליון בלבד; גונסאלו היגוואין מריאל מדריד (30 מיליון דולר); ואנחל די-מאריה (ריאל מדריד) וחבייר מאסצ'ראנו (ברצלונה) שמוערכים ב-25 מיליון דולר כל אחד.

 

לצד שתי המעצמות המסורתיות של היבשת נמצאת אורוגוואי, זוכת הקופה אמריקה והפתעת המונדיאל האחרון ששולחת לרשימה שני חלוצים – לואיס סוארס הנפלא מליברפול (28 מיליון דולר) ואדינסון קאבאני מנאפולי (25). משלימים את הרשימה רדאמל פאלקאו, החלוץ הקולומביאני של אתלטיקו מדריד (30 מיליון) והצ'יליאני אלכסיס סאנצ'ס שעבר הקיץ לברצלונה (26).

 

הטבלה מבוססת על נתונים של הסוכנות הגרמנית TransferMarkt. כדי להעריך את כוחם של הלטינו אמריקאיים בקרב השחקנים בכלל יש לציין ש-15 מבין 20 השחקנים בטבלה הנ"ל נמצאים בין 50 השחקנים בעלי השווי הגדול ביותר בעולם. מבין 35 הנותרים, לא פחות מ-33 מגיעים מאירופה, כשבראשם כריסטיאנו רונאלדו הפורטוגלי ששוויו מוערך ב-90 מיליון דולר (שני רק למסי). יבשת אפריקה שולחת שני נציגים בלבד לחמישים הגדולים - סמואל אטו הקמרוני ומישל אסיין מגאנה. אסיה, צפון אמריקה, אוסטרליה (ואנטרקטיקה) מצטיינות כנראה בענפים אחרים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x