$
חסויות וזכויות שידור

המס האנגלי שהבריח את נדאל

ממשלת אנגליה מטילה מס כבד על ספורטאים זרים המשחקים בשטחה. שחקנים בכירים כמו רפאל נדאל ויוסיאן בולט מתרחקים מהאי

סוכנויות הידיעות 17:0427.11.11

המס שמטילה ממשלת אנגליה על אמנים ועל ספורטאים זרים המופיעים בבריטניה, כגון הטניסאי רפאל נדאל שזכה פעמיים באליפות ווימבלדון, הזרים לקופת הממשלה 68 מיליון ליש"ט השנה.

 

מחלקת הבידור הזר של רשויות המס הבריטיות גרפה לכיסה ב-2009-2008 כ-56 מיליון ליש"ט ממסים על חסויות,

הופעות והכנסות בהשוואה ל-58 מיליון ליש"ט ב-2008-2007.

 

בחודש שעבר הודיע נדאל שלא יתכונן למשחקים המקדימים לאליפות ווימבלדון על מגרשי הדשא של מועדון קווינז, והעדיף במקום זאת לשחק בהאלה בגרמניה באותו השבוע. השחקן הספרדי אמר לכתבים שהוא "יפסיד כסף" אם ישחק במועדון.

 

אצן העל מג'מייקה, יוסיאן בולט, המחזיק בשלוש מדליות זהב אולימפיות, נמנע מלהתחרות בלונדון בשל חוקי המס בבריטניה, ואילו שחקן הגולף הספרדי סרג'יו גרסיה הגביל את הופעותיו באי הבריטי אך ורק לתחרות הגולף הפתוחה של בריטניה מאותה הסיבה בדיוק. משחקי קבוצה פטורים ממס וגם משתתפי אולימפיאדה 2012 שתיערך בלונדון לא ייאלצו לשאת בנטל המס.

 

מארגני האליפויות ומומחי מס מתריעים כי בריטניה עלולה לאבד אירועי ספורט עתידיים ובכללם את אליפות הטניס העולמית לגברים ATP, הנערכת השבוע באצטדיון 02 בלונדון.

 

"לא מדובר אך רק בהטלת מס על השחקנים. מדובר על שימורם של אירועים בני קיימא המהווים תמיכה ובסיס לכל אירועי הספורט," מסביר מנהל טורניר מועדון המלכה, כריס קרמוד.

 

ממשלת אנגליה שינתה לאחרונה את האופן שבו היא מחשבת את המיסוי על חסויות של אתלטים ושל אומנים זרים, וכעת היא מבססת את חישוביה על מספר האירועים בבריטניה שבהם משתתף האתלט או האומן כאחוז מכלל האירועים שבהם הוא משתתף בשנה. משמעות הדבר היא שאצן מקצועי שהשתתף בשני אירועים בלבד בשנה נתונה, אחד מהם הוא מרתון לונדון, ייאלץ לשלם מס על מחצית מהכנסותיו בגן חסויות גלובליות באירועי ספורט.

 

נדאל, שעל פי "פורבס" מרוויח כ-20.5 מיליון דולר מתשעה הסכמי חסות על חברות כגון נייקי, השתתף ב-20 תחרויות בשנה החולפת, לרבות שלוש תחרויות בבריטניה. כך שעל פי שיטת המס החדשה, יהיה עליו לשלם לממשלת בריטניה מס על 15% מהכנסותיו מחסויות. סירובו להשתתף בתחרות קווינז יוריד את שיעור המס שעליו לשלם לממשלת בריטניה ל-10%.

 

דובר משרד האוצר הבריטי טען שהדרישה מספורטאים ואמנים לשלם מס על הכנסות מחסויות הקשורות להופעותיהם בבריטניה, היא הוגנת לחלוטין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x