$
רכישות

אוהדי יוניון ברלין כבר לא צריכים למכור דם עבור המועדון

האוהדים, אולי הנאמנים ביותר בגרמניה, בנו מחדש את האצטדיון שלהם וכעת הם יכולים לרכוש אותו

סוכנויות הידיעות 13:5109.11.11

ליוניון ברלין, קבוצת ליגת המשנה בגרמניה, יש היסטוריה ארוכה של בעיות כלכליות - אבל תמיד לפני הקריסה הסופית, אוהדיה מצילים אותה. ב-2004, למשל, האוהדים עשו קמפיין גיוס כספים שכלל את מכירת דמם כדי לגייס 1.5 מיליון יורו, שעזרו למועדון לשרוד כקבוצת כדורגל מקצועית.

 

ב-2008
איצטדיון אלטן פורסטריי (בית שומר העץ הישן) הגיע למצב כה רעוע, שלא התאים למשחקי הליגה השלישית בגרמניה. אז 250 אוהדים תרמו מזמנם כדי לממן ולשפץ אותו בעוד שאוהדים אחרים תרמו כסף, 15 יורו לשעה, עבור עובדים מקצועיים.

 

האיצטדיון בעל 18,400 המקומות נמצא כיום, לאחר השיפוץ, במצב הרבה יותר טוב - עם יותר מ-3,000 מושבים ומתקנים שמתאימים אפילו לבונדסליגה 2, ליגת המשנה. האיצטדיון המחודש גם יעזור ליוניון ברלין לנסות לפלס דרכה לבונדסליגה 1.

 

כעת רוצים במועדון שהאיצטדיון יהיה בבעלות האוהדים על מנת שיוכלו לממן עוד שיפוצים הכרחיים - והחלו לגייס כספים מהאוהדים לקנות את האיצטדיון. בעיקרון, אוהד יכול לתרום 500 יורו למניה מהאיצטדיון, כאשר המקסימום שאפשר לרכוש הוא 10 מניות.

 

הסיפור מזכיר את סיפורה של AFC ווימבלדון, שאוהדיה גייסו כספים כדי לרכוש את אצטדיון Kingstonian בו משחקת הקבוצה בליגה המקצועית הרביעית באנגליה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x