$
רכישות

בנק השקעות מדובאי הקים קרן לרכישת שחקנים

בנק UIB הקים קרן שתגייס 200 מיליון דולר כדי להשקיע ב"תעשיית הכדורגל שלא הפסיקה לצמוח ב-30 השנה האחרונות"

סוכנויות הידיעות 13:3131.10.11

בנק ההשקעות בדובאי (UIB) הודיע כי הקים קרן כדורגל מיוחד שתגייס 200 מיליון דולר ממשקיעים במזרח התיכון כדי להשקיע בשחקנים, שגם יחזירו דיבידנדים.

 

UIB, שמחפש הזדמנויות אלטרנטיביות להשקעה,, הודיע כי יקים את קרן Royal Football Fund, שתרכוש את הזכויות הכלכליות
או אחוזים משחקנים צעירים ביחד עם סוכנים. השחקנים שאת אחוזי הכרטיס שלהם ירכשו יגיעו מאזורים מדרום אמריקה, אפריקה וחלק ממדינות אירופה. הקרן תתמקד גם בניסיון לעבוד עם מועדון ולהשיג אחוזים ממכירת זכויות השיווק וזכויות השידור שלהם.

 

לפי UIB יתקיים שיתוף פעולה עם פורטו לה "ניסיון כביר במצוינות בכדורגל". הבנק גם התייעץ עם "מספר מומחים עולמיים בכדורגל" ועם מנהלי האקדמיה בכדורגל של מילאן.

 

אחד מהדברים ש-UIB תעשה היא לרכוש אחוזים משחקנים ולהעביר אותם לפורטו, שם יתפתחו ויימכרו הלאה במחיר גבוה יותר.

 

אחד מהיועצים של UIB הוא אלכסנדרה פינטו דה קוסטה, בנו של נשיא פורטו. על פי UIB ה"בנק מתמקד בכדורגל, שהוא אחד מהתעשיות שלא הפסיקו לצמוח ב-30 השנה האחרונות".

 

לפי יו"ר UIB, ראול סילבה: "הקרן תיהנה מהכנסות הכדורגל שמיוצרת מתשוקת האוהדים. זה תשוקה עולמית שגורמת לאוהדים להשקיע בשיפור קבוצותיהם. הקבוצות חייבות להישאר תחרותיות כדי לרצות את האוהדים ובעלי המניות. זו האחת מהסיבות שתעשיית הכדורגל מייצרת הכנסות טובות".

 

על פי סילבה הקרן מצפה לתשואה של 20% בשנה.

 

על פי הנתונים של UIB, החזרים ממכירת שחקנים מצוינים. במיוחד בפורטו. דקו, למשל, ניפק תשואה של 21.29%, פפה של 146.6%, פאלקאו של 164.54%, ליסאנדרו לופס של 37.21%, לוצ'ו גונסאלס של 16.68% וראול מיירליש של 29.24%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x