$
חסויות וזכויות שידור

מי השחקן הכי פופולארי ב-NFL?

דווקא אנדמוקונג סו הלא כל כך מוכר נחשב לשחקן הפופולארי ביותר בארה"ב, יותר מכוכבים גדולים כגון ארון רודג'רס ודרו בריס. למה?

סוכנויות הידיעות 14:5317.10.11

אנדמוקונג סו מתנוסס לגובה של 1.95 מטר ושוקל יותר מ-135 קילו. הוא שולט במגרש, אך לא בזכות ריצה, זריקה או תפיסת הכדור - אלא בזכות היכולת לסתום חורים ולטפל בשחקני הקבוצה היריבה משורות ההגנה.

 

כיום, הוא השחקן הפופולארי ביותר ב-NFL על פי מגזין "פורבס".  כשסו

שיחק בקולג' לפני שנתיים, אנליסט הדראפט מל קיפר ג'וניור כינה אותו "ככל הנראה שחקן ההגנה הדומיננטי ביותר שראיתי ב-32 שנים". לאחר שעבר לליגה המקצועית העניק סו לאוניברסיטה בה למד, אוניברסיטת נברסקה, מתנה בשווי 2.6 מיליון דולר. אולי מסיבה זו סו הצליח לזכות בחוזי חסות בין השאר עם קרייזלר, סאבווי ונייקי, זאת על אף שאינו משחק בתפקיד זוהר כמו קוורטבק או ראנינג בק.

 

"פורבס" פירסם את רשימת 10 השחקנים הפופולאריים ביותר ב-NFL על פי הסקר האחרון שערכו נילסן ו-E-Poll Market Research. במסגרת הסקרים שנערכים על שורה של שחקני פוטבול, מבקשות החברות מהאוהדים לדרג האם הם אוהבים או לא אוהבים אותם. השחקנים שזוכים לתגובות החיוביות הרבות ביותר מוכתרים כפופולאריים ביותר. השחקנים שנבדקו הם כאלה שזכו לשיעור הכרה של לפחות 10% בקרב הציבור.

 

סו הוביל את הרשימה עם ניקוד חיובי של 71%, בעיקר הודות לשמו המיוחד, המעמד שלו כנבחר מספר 2 בדראפט של 2010 והיפוך הגורלות של הליונס השנה, שהעלה את הפרופיל של השחקנים המובילים של הקבוצה.

 

אין ספק כי עמדתו של סו כליינסמן, שהופכת אותו לפחות מוכר בציבור הרחב מאשר שחקנים בעמדות מפתח, דווקא פועלת לטובתו. " מעט האנשים יחסית שמכירים אותו תמיד מחבבים אותו", אומר גארי פיליפוט, מנכ"ל E-Poll.

 

אחריו ברשימה: הקוורטבק ארון רודג'רס (67%), האדם שהגיח מתחת לצילו של ברט פארב והפך לאחד הזורקים המובילים ב-NFL, טרוי פולמאלו מהסטילרס (64%), האיש והשיער, והקווטרבק של ניו אורלינס דרו בריס (63%), שצבר לעצמו מוניטין בעשור שבו הוא משחק בליגה כרציני על המגרש ועם שתי רגליים על הקרקע מחוצה לו. המשותף לרוג'רס, פולמאלו ובריס: לכולם טבעת סופרבול.

 

אין זה אומר שההכרה המלווה את הנפת גביע לומברדי היא ערובה לאהבת הציבור (ראו ערך בן רות'ליסברגר), אולם שחקן שלא עשה דבר כדי לפגוע בדימוי שלו לרוב מקבל דחיפה גדולה מזכייה באליפות. "כל שאר הגורמים הם זהים, אך זכייה בסופרבול תשפר את המשיכה של כל שחקן", אומר פיליפוט.

 

צ'רלס וודסון (גרין ביי), אדריאן פיטרסון (מינסוטה) , סם ברדפורד (סנט לואיס), בריאן אורלצ'ר (שיקגו), לאדאניאן טומילנסון (פילדלפיה) ופייטון מאנינג (אינדיאנה) סוגרים את הרשימה של השחקנים הכי פופולאריים, שלא כוללת בתוכה את טום בריידי, כוכב הניו אינגלנד פטריוטס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x