$
חסויות וזכויות שידור

עסקיו של מייקל ג'ורדן פורחים

יותר מ-50 מיליון ילדים נולדו מאז זכה מייקל ג'ורדן באליפות השישית שלו עם שיקגו בולס - והמותג שלו מעולם לא הכניס יותר כסף מאשר בשנה האחרונה, על פי מגזין "פורבס"

סוכנויות הידיעות 15:4025.09.11

יותר מ-50 מיליון ילדים נולדו מאז שמייקל ג'ורדן זכה באליפות השישית שלו עם שיקגו בולס - והמותג שלו מעולם לא הכניס יותר כסף מאשר בשנה האחרונה, כך על פי מגזין "פורבס".

מייקל ג'ורדן בימי השיא. גם בשנה טובה בשיקגו בולס הוא לא הרוויח כמו שהוא מרוויח היום מייקל ג'ורדן בימי השיא. גם בשנה טובה בשיקגו בולס הוא לא הרוויח כמו שהוא מרוויח היום צילום: רויטרס

 

לפי המגזין, ההכנסות של מייקל ג'ורדן בשנה החולפת עמדו על 60 מיליון דולר, בעיקר מהסכמי החסות עם נייקי, גייטורייד, Hanes, אפר דק, 2k Sports ועוד. הכוכב לשעבר של הבולס ווא גם אחד מהבעלים של שרלוט בובקאטס ומחזיק בחמש מסעדות וסוכנות רכב בצפון קרוליינה.

 

בעונות השיא של ג'ורדן הוא הרוויח 50 מיליון דולר בשנה. בשנתיים האחרונות שלו כשחקן בשיקגו בולס הוא הכניס ממשכורת בלבד 63 מיליון דולר.

 

כוחו של מותג ג'ורדן נראה היטב בהסכם החסות האחרון שחתם עם 2K Sports. יצרנית משחקי המחשב השתמשה בדמותו של ג'ורדן במשחק NBA 2K11, שהפך לאחד מהנמכרים ביותר השנה עם מכירתם של יותר מ-5 מיליון עותקים.

 

עם זאת, הלחם והחמאה של מותג ג'ורדן הם הסכם החסות עם נייקי. המותג של החברה על שמו מגלגל יותר ממיליארד דולר בשנה ונחשב למותג נעלי הכדורסל המוביל בארה"ב.

 

על פי נתוני נילסן, ג'ורדן נחשב עדיין לדמות הספורט המוכרת ביותר בארה"ב, שכן 71% מהאוכלוסייה מזהים אותו (רק טייגר וודס, או.ג'יי סימפסון ומייק טייסון זוכים לאחוזי היכרות כה טובים, עם כי בגלל סיבות שאינן קשורות לספורט). 93% מהאוכלוסיה שמזהה אותו רואים בו דמות חיובית, בניגוד ל-49% שרואים בלברון ג'יימס דמות חיובית. ג'ורדן הוא אחד מארבעת הספורטאים הפופולאריים ביותר בפייסבוק עם כ-13.5 מיליון מעריצים..

 

מייקל ג'ורדן, על פי "פורבס", מחזיק בהון של 500 מיליון דולר. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x