$
ספורט עולמי

איך מנצ'סטר סיטי תהפוך לבארסה?

אחרי השקעה של יותר מ-600 מיליון ליש"ט ברכש, החליטו הבעלים של הסיטי להשקיע גם מאות מיליונים בקומפלקס אימונים "הטוב בעולם"

סוכנויות הידיעות 19:2020.09.11

מנצ'סטר סיטי, שממומנת על ידי משפחת המלוכה של אבו דאבי, השקיעה יותר מ-600 ליש"ט ברכישת שחקנים ומימון משכורותיהם. המועדון לא מתכנן להפסיק כעת את ההשקעה בגלל חוקי הפייר פליי הפיננסי - ההיפך, השייח' מאנסור, הבעלים של הקבוצה - ישקיע עוד יותר, אלא שההשקעות שלו ילכו לכיוון מחלקת הנוער.

 

השקעות בתשתיות ובמחלקות נוער לא ייחשבו בחישובי הפייר פליי הפיננסי ולכן במנצ'סטר שקדו בחודשים האחרונים על הגשת תוכניות לבניית קומפלקס מרשים שעל פי אנשי המועדון בתכלת "יהפוך את הקבוצה לברצלונה של אנגליה". מדובר על אסטרטגיה לעשר שנים, שתתבסס על הסכם החסות בשווי 400 מיליון ליש"ט בין חברת התעופה איתיחאד והקבוצה.

 

בסיטי מאמינים כי קומפלקס האימונים שיוקם ליד אצטדיון איתיחאד יהיה טוב יותר מהקומפלקס המפורסם של מילאן – המילאנלו. "השקעה בשוק העברות עזרה לנו להגיע לשלב מסוים שבו אנחנו יכולים להגיד שעכשיו הגיע הזמן להשקיע בפיתוח שחקנים, רווחת השחקן ותשתיות ברמה העולמית", אמר בריאן מארווד, מנהל הכדורגל של המועדון. לפי מארווד "הפייר פליי הפיננסי הוא דאג לכולנו. אבל לא רק לנו. יש לנו עוד הרבה דברים לעשות ופיתוח מחלקת הנוער, כדי לגדל שחקנים מקומיים, זה אחד מהדברים שאנחנו עושים כדי לעמוד בתנאים של הפייר פליי הפיינסי".

 

 

מיכה ריצ'רדס, שחקן הבית הבכיר של מנצ'סטר סיטי. הקבוצה השקיעה 600 מיליון ליש"ט ברכש ועכשיו תשקיע בעיקר בפיתוח תשתיות מיכה ריצ'רדס, שחקן הבית הבכיר של מנצ'סטר סיטי. הקבוצה השקיעה 600 מיליון ליש"ט ברכש ועכשיו תשקיע בעיקר בפיתוח תשתיות צילום: איי אף פי

 

השתלמויות בכל העולם

 

הפרויקט כולל בניית אצטדיון לקבוצת הנוער, שיהיה בן 7,000 מקומות, הקמת 15 מגרשי כדורגל על 80 דונם, מבנה ל-40 שחקני נוער ו-32 שחקני הקבוצה הבוגרת, מרכז רפואי ועוד. כחלק מהסכם רכישת השטח מעיריית מנצ'סטר, יוקצה 5.5 דונם מהשטח למבנים קהילתיים כגון קולג' קהילתי ובריכת שחייה.

 

התוכניות הוגשו לעיריית מנצ'סטר, שאמורה לאשר אותן עד סוף השנה. ניק סמית, יועץ של הסיטי, טוען כי המועדון עשה עבודת מחקר ארוכה לפני ההשקעה ונציגיו ביקרו במועדונים רבים המתמחים בפיתוח שחקני נוער – ברצלונה וארסנל. המועדון ביקר גם ללמוד על קומפלקסים של מועדונים שאינם קשורים לכדורגל כמו לוס אנג'לס לייקרס, ניו יורק ג'איינטס ועוד. המועדון, במהלך השלוש שנים אחרונות, ביקר בסך הכל ב-30 מגרשי אימונים ברמות הגבוהות בעולם. "זה יהיה מגרש האימונים הטוב בעולם", אמר סמית' על המגרש שצפוי להיבנות תוך מספר שנים.

 

המטרה של מארווד היא שלסיטי יהיו את אותו מספר שחקני בית בהרכב כמו של ברצלונה. "אם אתה מסתכל על ברצלונה, יש להם שמונה שחקני הרכב שגדלו אצלה - זה הישג מדהים", אמר מארווד. מי שאמור לסייע לקבוצה להגיע לשלב הזה הוא פטריק וויירה, לשעבר קפטן ארסנל שפרש ממשחק במדי מנצ'סטר סיטי וכעת עוזר לפתח את מערכי האימונים. "כשמסתכלים על אנגליה, מספר השחקנים ברמה הגבוהה שטופחו בשנים האחרונות לא מספיק טובה. בזכות מתקנים כאלה שיבנו כאן אז אפשר יהיה לייצר יותר שחקנים - זה יעזור גם למועדון אבל גם לנבחרת האנגלית". מארווד מדבר על כך שהסיטי "תראה את הפילוסופיה של ברצלונה" ושלכל שחקן של הסיטי "יהיה DNA של המועדון".

 

האם ההשקעה הזאת תעצור את ההשקעה בקבוצה הבוגרת? ובכן, ההשקעה בקבוצה הבוגרת עשויה לרדת, אבל לפי מארווד "האצנו את בניית הקבוצה כדי להגיע להצלחות - עשינו 10 שנים של עבודה בשלוש שנים וכעת מחפשים את האיזון". אגב, כל זה לא מונע מהמנג'ר, רוברטו מאנצ'יני, שהקבוצה חוזקה בזמנו ב-210 מיליון ליש"ט, לדרוש עוד שחקנים. "אין לי מספיק מגנים או קשרים", אמר אחרי התיקו 2-2 מול פולהאם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x