$
רכישות

מה אפשר לעשות עם המשכורת של סמואל אטו?

החלוץ הקמרוני מקבל 20.5 מיליון יורו בשנה מאנז'י מחצ'קלה. עשר הצעות לבזבוז המשכורת הנדיבה הזו

אוריאל דסקל 16:1624.08.11

סמואל אטו, חלוץ נבחרת קמרון, חתם באנז'י מחצ'קלה ששילמה עבורו 25 מיליון יורו לאינטר. אבל זה הכסף הקטן. הכסף הגדול הוא המשכורת של הכוכב האפריקאי, שירוויח כ-20.5 מיליון יורו בשנה – נטו.

 

אטו חתם לשלוש שנים לפחות בקבוצה וירוויח יותר מ-60 מיליון יורו בשנים הללו.

מעולם לא היה כדורגלן שהרוויח סכום כזה ממשכורת בלבד.

 

אזמה אטו יכול לעשות עם הכסף הזה?

 

1. במשכורת שנתית אחת, אטו יכול לטוס בערך 20 פעמים בעונה לחלל. טיסה לחלל במסגרת "תיירות החלל" של וירג'ין עולה בסביבות מיליון דולר לטיסה, והמשכורת מאפשרת לחלוץ הקמרוני להיות חבר של קבע בתוכנית החלל הפרטית.

 

2. אטו יכול לרכוש 128,888 מנויים של בלקבורן רוברס (המנויים הזולים ביותר בפרמיירליג). זה אומר שהוא יכול למלא את איווד פארק כפול ארבע בכל משחק.

 

3. אטו יכול לקנות את רוב רובם של השחקנים שנרכשו הקיץ על ידי קבוצות אירופאיות. מלבד 6 שחקנים שנרכשו על ידי קבוצות אנגליות, 5 שחקנים שנרכשו על ידי קבוצות ספרדיות ואחד מהליגה הצרפתית. בעיקרון, אחרי שנה ומספר חודשים הוא יוכל לרכוש את עצמו. או את זלאטן איברהימוביץ', שעבר למילאן עבור 24 מיליון יורו.

 

4. הוא יכול לרכוש 690 שעונים לחבריו לקבוצה, כפי שעשה בעבר כשרכש שעון ב-42 אלף דולר לכל אחד מחבריו לנבחרת קמרון.

 

5. אטו יכול להרשות לעצמו להעסיק את כל 209 שחקני ה-MLS, ליגת הכדורגל של צפון אמריקה (בהתבסס על עלות שכר ממוצעת של 138,169 דולר).

 

6. הוא יכול להיות הספונסר הראשי של ארסנל. הקבוצה מקבלת חסות בשווי של כ-5 מיליון ליש"ט בשנה מאמירייטס. עבור 20 מיליון יורו הוא יכול להיות הספונסר החדש של הקבוצה ולשים תמונה של ראשו על קדמת החולצה של אחת מהקבוצות היקרות בעולם.

 

7. הוא יכול לממן עונה שלמה של ליגת העל. סך התקציבים של ליגת העל העונה עומדים על כ-390 מיליון שקל. המשכורת לשלוש שנים שלו באנז'י שווה 310 מיליון שקל. אם יוסיף עוד 2 משכורות שנתיות מאינטר (8 מיליון יורו בלבד) יוכל להפעיל את הליגה הישראלית מכיסו בלבד.

 

8. הוא יכול לשלם את הבונוס שמגיע לשחקני ברצלונה על זכייה בליגת האלופות והאליפות בשנה שעברה. 20 מיליון יורו לכולם בדיוק. יישאר לו עודף.

 

9. הוא יכול לממן משכורת שנתית של 4,375 מורים בדגאסטן, המחוז בו משחקת אנז'י.

 

10. הוא יכול לממן רכישת יין לכל הישראלים בפסח. הישראלים הוציאו בפסח האחרון 310 מיליון שקל על יין. אטו, תעשה מצווה – קנה לעם ישראל יין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x