$
ספורט עולמי

מי שחקן הפוטבול עם המשכורת הגבוהה ביותר?

לפי רשימת "פורבס" עדיף להיות קוורטרבק – ארבעה מתוך חמשת השחקנים בעלי השכר הגבוה ביותר מובילים את התקפת הקבוצה שלהם

סוכנויות הידיעות 18:3621.08.11

קוורטרבקים ו"דפנסיב ליינסמן" ממלאים את רשימת 10 שחקני הפוטבול בעלי המשכורת הגבוהה ביותר.

 

את הרשימה שחוברה על ידי מגזין "פורבס" מוביל פייטון מאנינג, ה-QB של אינדיאנפוליס קולטס, שחתום על חוזה של 23 מיליון דולר בשנה. הוא ראשון ברשימה על חשבון טום בריידי, יריבו הגדול בעשור האחרון שמקבל מניו אינגלנד פטריוטס 18 מיליון דולר בשנה. אגב, בריידי לא במקום השני, אותו תופס סם ברדפורד, ה-QB של סנט לואיס ראמס שמרוויח בשנה 18.4 מיליון דולר.

 

מייקל ויק, גם כן QB, מקבל 15.4 מיליון דולר בשנה מפילדלפיה איגלז (עלייה מ-5.5 מיליון דולר שקיבל לאחר שחזר מתקופה בכלא בעקבות הרשעתו בניהול קרבות כלבים). את החמישייה הראשונה סוגר ריצ'רד סימור, הדפנסיב ליינסמן של אוקלנד ריידרס, לו משכורת של 15 מיליון דולר.

 

אלביס דומרביל מדנבר ברונקוס במקום העשירי עם שכר של 14 מיליון דולר. הוא הדפנסיב אנד היחיד ברשימה. מיד אחריו ברשימה אלכס סאנצ'ס, הקוורטרבק של ניו יורק ג'טס (13.5 מיליון דולר בשנה); ג'רלד מקוי, דפנסיב תאקל מטמפה ביי באקנירס מרוויח 12.8 מיליון דולר בשנה, שזה 300 אלף דולר יותר מהדפנסיב תאקל של בולטימון רייבנס, האלוטי אנגטה.

 

את העשירייה סוגר פול סוליאי, דפנסיב תאקל של מיאמי דולפינס, שמקבל 12.4 מיליון דולר בשנה.

  

טום בריידי. לא הכי מרוויח, אבל הכי יעיל טום בריידי. לא הכי מרוויח, אבל הכי יעיל צילום: בלומברג

 

"פורבס" חישב גם איזו קבוצה הכי יעילה ב-NFL. המגזין חישב את תקציב השכר למספר הניצחונות.ניו אינגלנד פטריוטס הכי יעילה בזכות 6.6 מיליון דולר לניצחון – 58% יותר טוב מהחציון של הליגה. אטלנטה פאלקונס במקום השני ברשימת היעילות. הקבוצה משלמת 7.4 מיליון דולר לניצחון – 53% יותר טוב מהליגה. בולטימור רייבנס במקום השלישי (7.6 מיליון דולר לניצחון), קנזס סיטי צ'יפס במקום הרביעי (8.4 מיליון דולר לניצחון) ואינדיאנפוליס קולטס במקום החמישי (9.3 מיליון דולר לניצחון).

 

הקבוצות הכי פחות יעילות הן קרוליינה פנת'רס – 56.1 מיליון דולר לניצחון, שזה 259% מתחת לחציון של הליגה. בופאלו בילס גם כן לא יעילה, 28.3 מיליון דולר לניצחון (81% פחות מחציון הליגה) ובמקום השלישי ברשימת הקבוצות הלא יעילות עומדת סינסינטי בנגלס – 27.4 מיליון דולר לניצחון (76% פחות מהחציון של הליגה).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x