$
ספורט עולמי

מי תהיה הקבוצה המכניסה ביותר בפרמיירליג?

לפי המגזין F.C Business מנצ'סטר יונייטד צפויה לזכות באליפות. ארסנל תסיים במקום השני

סוכנויות הידיעות 13:2614.08.11

מגזין עסקי הספורט הבריטי F.C Business פרסם רשימת צפי הכנסות לליגה האנגלית. על פי הרשימה, מנצ'סטר יונייטד תכניס את הסכום הגבוה ביותר מבין כל קבוצות הפרמיירליג. בין השאר, על פי אנשי המגזין, הטבלה הזאת מראה היכן תסיים כל קבוצה את הקמפיין שלה בליגה.

 

על פי מחקר של
אלכס מילר ופרופסור כריס בריידי מבית הספורט לעסקים BPP, נדיר ביותר שקבוצות מסיימות מעל או מתחת ליכולות הכלכליות שלהן. לפי בריידי ומילר הסטייה ממיקום בטבלה הפיננסית למיקום בטבלה הרגילה היא של שלושה מקומות - למעלה או למטה. רק שתי קבוצות, ווסטהאם וניוקאסל, מצליחות מתחת למצופה מהן. כמו כן, ישנן קבוצות מפתיעות שמותירות את המשחק מפתיע. קבוצות כגון סוונסי סיטי הפתיעו את כולם כשעלו לפרמיירליג עם כדורגל יפה ותקציב קטן - אבל זה כנראה בגלל יכולות המנג'ר.

 

עם זאת, גם לפי החוקרים המנג'ר עצמו משפיע בצורה מצומצמת ביותר על היכולות הכוללות של המועדון שלו. "ההשפעה הפיננסית והכלכלית האדירה (משכורות השחקנים ותקציב הרכש בעיקר) מצליחה לצמצם את השפעת המנג'ר על הקבוצה ל-3% עד 4%", אמר פרופסור בריידי. "זה אחוזים קטנים שעושים את ההבדל הגדול - אבל זה כבר אומנות של שליטה באנשים, הענקת מוטיבציה ועוד - דברים שקשה לכמת".

 

אז מי זוכה בליגה הפיננסית? מנצ'סטר יונייטד מעל כולם, עם הכנסה של 286 מיליון ליש"ט ותקציב שכר של 132 מיליון ליש"ט. ארסנל עם הכנסה של 224 מיליון ליש"ט ותקציב שכר של 11 מיליון ליש"ט במקום השני. צ'לסי (הכנסות של 213 מיליון ליש"ט ותקציב שכר של 174 מיליון ליש"ט) במקום השלישי ומנצ'סטר סיטי עם הכנסות של 125 מיליון ליש"ט (תקציב שכר של 133 מיליון ליש"ט) במקום הרביעי. ליברפול (הכנסות של 185 מיליון ליש"ט - תקציב שכר של 121 מיליון ליש"ט) במקום החמישי ואסטון וילה (91 מיליון ליש"ט הכנסות/ 80 מיליון תקציב שכר) במקום השישי.

 

היורדות, לפי F.C Business, יהיו העולות החדשות, QPR, סוונסי ונוריץ' סיטי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x