$
ספורט עולמי

האם ליגות הכדורגל בספרד ובאיטליה ייפתחו?

סכסוכי עבודה ואיום בשביתות שחקנים ב"סריה A" האיטלקית וב"לה ליגה" הספרדית מאיימים על פתיחה תקינה של הליגות

סוכנויות הידיעות 15:0107.08.11
ליגת הכדורגל הספרדית הבכירה (לה ליגה) הצטרפה לליגת הכדורגל הבכירה באיטליה, הסריה A והיא עומדת בפני השבתות מצד השחקנים - זאת לאחר שאיגוד שחקני הכדורגל הספרדי (AFE) פרסם אזהרה לגבי קרן ערבות לשכר.

 

שביתה של שחקני סריה A צצה ועלתה ביום רביעי לאחר שנשיא איגוד

שחקני הכדורגל של איטליה, דמיאנו תומאסי, טען שהליגה האיטלקית עדיין לא חתמה על הסכם קיבוצי חדש, וכעת עמיתו בספרד, לואיס מנואל רוביאלס, אומר כי חברי האיגוד עשויים לדחות את פתיחת הליגה הספרדית.

 

האיגוד הספרדי דורש הקמה של קרן שמטרתה להגן על השכר של השחקנים במידה שהקבוצות ייקלעו לפשיטת רגל. בחודש שעבר הפכה ראסינג סנטנדר לקבוצה האחרונה בליגה שביקשה הגנה מפני פשיטת רגל, ובכך הצטרפה לחברותיה לליגה - ריאל מיורקה וריאל סראגוסה, בנוסף לשלוש הקבוצות שהעפילו לליגה הבכירה בסיום העונה האחרונה - ריאל בטיס, ראיו ואיקאנו וגרנדה.

 

רוביאלס טוען כי יש להשיג "הסכם מינימלי" עם התאחדות הכדורגל הספרדית עד יום שני, ובלעדיו לא ניתן יהיה לפתוח את העונה. "לה ליגה תיפתח כאשר הבעיות ייפתרו בעזרת רצון שאנחנו לא רואים בשלב זה בהתאחדות", אמר רוביאלס בראיון לרדיו. "אנחנו מאוד מאוכזבים. אנחנו לא מבינים כיצד ליגה שההכנסה שלה צומחת בין 8%-10% בשנה, מחזיקה בקרן עם יותר הגבלות מאשר על פי הסיכומים הקודמים, ושעשויה לא להיות מאושרת על ידי איגוד השחקנים".

 

הוא הוסיף: "יש בפנינו מהמורה, הפרעה רצינית שעומדת בדרך להשגת הסכם קיבוצי. אם אנחנו מדברים והצד השני לא מקשיב למה שאנחנו אומרים, לא נראה שלפגישות שלנו יש משמעות רבה. ביקשנו משני המוסדות להשיג הסכם לפני ה-8 באוגוסט. לאותו יום כינסתי ישיבה דחופה כדי לבחון האם הושג הסכם ומתקיים דיאלוג על בסיס המחויבויות שהשגנו עם שחקני ספרד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x