$
ספורט עולמי

ליגת האלופות? באירופה כבר מדברים על הקמת סופרליג

ארגון המועדונים האירופאי פנה לסוכנויות שיווק שמינו מומחים בינלאומיים להקמת אלטרנטיבה לליגת האלופות. מכבי חיפה תתמודד נגד גנק על מקום בשלב הבתים של ליגת האלופות

סוכנויות הידיעות 14:4805.08.11

אופ"א הגרילה היום את משחקי הפלייאוף לליגת האלופות אבל הדיווח שעשוי להיות הרבה יותר משמעותי עבור הכדורגל האירופאי הוא על כך שפיטר קניון, לשעבר מנכ"ל מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי, התחיל לעבוד על פורמט סופרליג אירופאית שתחליף את ליגת האלופות.

 

קניון עובד כיום עבור חברת

Creative Artists Agency, אחת מסוכנויות השחקנים הגדולות בארה"ב, ומטרתה כעת היא להתפשט לעולם. הסכסוך בין אופ"א לבין איגוד המועדונים האירופאים (ה-ECA) גורם לכך שרבים באירופה מאמינים כי ב-2014, כשיגמר ההסכם בין הצדדים, המועדונים יקימו ליגה משלהן.

 

לפי "הגרדיאן", ב-CAA כבר עובדים על פורמט ואף דיברו עם גורמים בכירים בתקשורת האירופאית כדי שירכשו את זכויות השידור של הליגה החדשה. ב-CAA עובדים גם פיל ליינס, לשעבר האחראי על זכויות השידור של הפרמיירליג ופיליפ לה פלוש'ה, לשעבר מנהל החסות וזכויות השידור של אופ"א.

 

בנוסף, על פי הערכות, כבר גויסו משקיעים פרטיים שכבר רואים את הסופרליג האירופאית כהצלחה מסחרית גדולה הרבה יותר מאשר ליגת האלופות

 

ה-ECA עדיין לא פנה באופן רשמי ל-CAA אבל הגופים עובדים ביחד גם כדי להפעיל לחץ על אופ"א ולשנות את פורמט ליגת האלופות.

 

בינתיים, מכבי חיפה תפגוש את אלופת בלגיה, גנק בפלייאוף לשלב הבתים של ליגת האלופות.

 

למכבי חיפה כבר הובטח בונוס של 2.56 מיליון יורו מהעפלה לשלב הנוכחי. 2.1 מיליון יורו עבור ההשתתפות בפלייאוף ועוד כ-400 אלף יורו על מעבר בשלבים. העפלה לשלב הבתים תמחוק את הבונוסים שצברה ותעניק לחיפה בונוס אימתני בשווי של כ-7.2 מיליון יורו. הפסד בפלייאוף יוביל אותה לשלב הבתים של הליגה האירופאית - שם מובטח לה בונוס של 1 מיליון יורו. חיפה תשמור את הבונוסים מליגת האלופות אם לא תעפיל לשלב הבתים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x