$
ספורט עולמי

האם ברזיל תאבד את מונדיאל 2014?

על פי דיווחים של מקורות שונים, פיפ"א עשויה לשלול מברזיל את הזכות לארח את המונדיאל הקרוב בגלל עיכובים בעבודה

אוריאל דסקל 15:0720.07.11

ריקרדו טשיירה, יו"ר התאחדות הכדורגל של ברזיל (CBF), מנהל הוועדה המארגנת של מונדיאל 2014 ובכיר בוועד הפועל של פיפ"א, עשוי לקבל סטירה מצלצלת מהתאחדות הכדורגל העולמית.

 

ברזיל מתקשה לעמוד בדד ליינים שהציבה פיפ"א עבורה לקראת מונדיאל 2014. טשיירה, שכמעט כמו

כל שאר חברי הוועד הפועל של פיפ"א מואשם בשחיתות, יצא לאחרונה בהתקפה נגד התאחדות הכדורגל של אנגליה. הוא אמר כי ה-BBC, ההתאחדות האנגלית, הממשלה הבריטית והפרמיירליג עושות הכל כדי להכשיל את ברזיל במטרה לקחת את המונדיאל מידיה. עם זאת, גם הוא מתקשה להראות התקדמות ממשית בבניית התשתיות והאצטדיונים לקראת המונדיאל בעוד שלוש שנים.

 

הבירוקרטיה הברזילאית ורשלנות של אנשי הוועדה המארגנת הביאו לכך שלא חלה התקדמות משמעותית ב-45 החודשים מאז שזכו באירוח המונדיאל. הבעיה החמורה ביותר היא שדרוג שדות התעופה, שלא עברו שיפוץ משמעותי מאז מלחמת העולם השנייה – בעיה שגם ממשלת ברזיל מודאגת ממנה. האחראי לתעופה הברזילאית, גוף שנקרא EXPO AERO BRASIL, טוען כי ברזיל לא יכולה להתמודד עם מיליוני האוהדים שצפויים להגיע למדינה בגלל מצב שדות התעופה הנוכחי.

 

בנוסף, הממשלה הברזילאית עדיין לא קבעה כמה תשקיע בתשתיות. על פי מסמך שדלף לאחרונה, ברזיל צריכה להשקיע לפחות 40 מיליארד דולר כדי לעמוד בתנאי התשתיות שהבטיחה לפיפ"א – פי חמש מכפי שהשקיעו בדרום אפריקה לקראת מונדיאל 2010.

 

הבעיות הללו לא נוגעות במכשול הקשה ביותר שעומד בפני הוועדה המארגנת של המונדיאל – השחיתות. טשיירה, שמנהל את ההתאחדות מאז 1989, חשוד בשחיתויות הקשורות לבנייה במונדיאל, ועל פי הגוף הממשלתי שהוקם כדי למנוע זאת - Jogando Limpo ("לשחק אותה נקי") – משלמי המסים הברזילאים צריכים לדעת מה קורה לכספים שלהם.

 

האם אנגליה תזכה באירוח המונדיאל במקום ברזיל? עוד מוקדם לדעת. גם ארה"ב מעוניינת באירוח המונדיאל. בכל מקרה, ייתכן מאוד שפיפ"א תפצה את אנגליה או ארה"ב על אובדן הזכות לארח את המונדיאל ב-2018 ו-2022  ותעניק להן את אירוח המונדיאל ב-2014.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x