שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט עולמי

בניית האתרים ללונדון 2012 תעלה פחות מהמתוכנן

הוועדה המארגנת של המשחקים הודיעה כי עלות הבנייה ירדה ל-7.25 מיליארד ליש"ט וצפויה להיות נמוכה ב-850 מיליון ליש"ט מהתקציב

סוכנויות הידיעות 13:5320.07.11

ההכנות לאולימפיאדת לונדון 2012 הולכות ונשלמות: בניית האתר המרכזי האחרון בפארק האולימפי מתקרבת לסיום, ונתונים חדשים חושפים שעלות תוכנית הבנייה צפויה להיות נמוכה מהתקציב ב-850 מיליון ליש"ט.

 

הדו"ח הכלכלי הרבעוני האחרון של הממשלה הבריטית מראה כי העלות הסופית של

תוכנית הבנייה של ה-Olympic Delivery Authority  ירדה ל-7.25 מיליארד ליש"ט.

 

יו רוברטסון, שר הספורט הבריטי, אמר כי הנתון, צמצום של 16 מיליון ליש"ט מהרבעון הקודם, מראה כי הבנייה מתקדמת היטב. "נותרה שנה ללונדון 2012, הבנייה למשחקים הושלמה ב-88%, לפני הזמן ובעלות נמוכה מהתקציב", אמר רוברטסון.

 

ה-ODA יעביר בשבוע הבא את המרכז האקוואטי שבעיצוב זהא חדיד לידי מארגני האולימפיאדה לציון השנה שנותרה עד למשחקים. "ה-ODA והאנשים שעבדו על האתרים עשו עבודה יוצאת דופן לאספקת מתקנים באיכות גבוהה בסביבה מאתגרת לאור תאריך היעד הקבוע והתקציב המוגבל", אמר רוברטסון. "למרות זאת, הם המשיכו להוריד את העלויות, כך שאנחנו יכולים לחגוג את השנה שנותרה בביטחון ובתחושה אמיתית של התרגשות וציפייה".

 

התקציב של ה-ODA עומד על 8.1 מיליארד ליש"ט מחבילת המימון הממשלתית הכוללת, העומדת על 9.3 מיליארד ליש"ט. עם השלמת האתרים, תשומת הלב תעבור לוועדה המארגנת בלונדון, שבראשה עומד אתלט העבר - לורד סבסטיאן קו.

 

יו"ר ה-ODA ג'ון ארמיט אמר כי ההשלמה המוצלחת של פרויקט הבנייה היא עדות "למיומנות ולמקצועיות של אלפי עסקים בריטיים שזכו בחוזים והראו לשאר העולם מה בריטניה בע"מ יכולה להשיג".

 

"הפארק האולימפי הוא תצוגה נהדרת של התעשייה הבריטית, וחברות רבות השתמשו בו כדי להשיג עבודה בפרויקטים אחרים בעולם", הוא הוסיף.

 

קו אמר שהוועדה המארגנת (LOCOG), שגייסה בעצמה תקציב של כ-2 מיליארד ליש"ט, מעניקה חוזים בשווי 700 מיליון ליש"ט עם תחילת תהליך ה"פריסה". "הצוותים בוועדה מתמקדים כעת בהשלמת התוכניות לאולימפיאדה - אנחנו כעת במחצית הדרך בתוכנית הרכש, ויש הזדמנויות רבות נוספות לעסקים בריטיים לקחת חלק במופיע הגדול בעולם", הוא אמר.

 

רוברטסון אמר שוב כי המהומה בדרגים הבכירים של המשטרה המטרופוליטנית לאור התפטרויות הנציב סר פול סטיבנסון וסגנו ג'ון ייטס, לא ישפיעו על האבטחה במשחקים.

 

"ברור שיש שיבושים בצמרת המשטרה, אבל הם לא משפיעים על האבטחה בשום אופן", הוא אמר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x