$
ספורט עולמי

מי הספורטאי האמריקאי הפופולארי ביותר?

מתוצאות סקר שערכה חברת האריס אינטראקטיב עולה כי דרק ג'יטר, כוכב היאנקיז, פופולארי יותר ממייקל ג'ורדן, פייטון מאנינג וכוכבי ספורט אחרים. לברון ג'יימס נפלט מהעשיריה הראשונה

סוכנויות הידיעות 17:0117.07.11

דרק ג'יטר הוא לא רק שחקן הבייסבול הפופולארי ביותר בקרב האוהדים בניו יורק, מסתבר שהכוכב שחבט לאחרונה בכדור ה-3,000 שלו הוא הספורטאי הפופולארי ביותר בארצות הברית.

 

ג'יטר זכה במקום הראשון לפני פייטון מאנינג, קובי ברייאנט, מייקל ג'ורדן וטייגר וודס, כך עולה מתוצאות

סקר שערכה חברת האריס אינטראקטיב בקרב 2,163 איש. אל תחפשו את לברון ג'יימס ברשימה. שחקן המיאמי היט דורג במקום השישי ב-2010, אך נפל מחוץ לעשירייה הראשונה השנה.

 

מירוצו של ג'טר להשגת החבטה ה-3,000 זכה לתשומת לב תקשורתית רבה שעזרה לקפטן של היאנקיז לכבוש את המקום הראשון לראשונה. ב-2010 הוא דורג במקום השלישי, ובמקום החמישי שנה קודם לכן.

 

על אף ההשבתה בליגת ה-NFL, הקוורטרבק של אינדיאנפוליס קולטס, פייטון מאנינג, זכה במקום השני, עלייה מהמקום החמישי בסקר של שנה שעברה.

 

ג'יטר היה הפופולארי ביותר בקרב גברים, בקרב גילאי 65-47 ובקרב תושבי מזרח אמריקה.

 

מאנינג זכה לפופולאריות הרבה ביותר בקרב נשים, גילאי 46-35 ותושבי הדרום.

 

טייגר וודס, סובל אמנם מצניחה בפופולאריות בעקבות חשיפת הרומנים הרבים שקיים מחוץ לנישואים, אך התגלה כספורטאי הפופולארי ביותר בקרב הגילאים המבוגרים יותר (66+). לאחר שדורג במקום הראשון בסקר בשנים 2006 -2010, מדובר בחדשות די רעות עבור שותפי השיווק של וודס כמו נייקי ו-EA ספורטס.

 

"בעוד הבעיות שלו במגרש ממשיכות, סביר להניח שהירידה הזו תמשיך גם בשנה הבאה", טוענים בסקר.

 

בנוגע למייקל ג'ורדן, שפרש ב-2003 אך נותר ברשימה, הטענה היא שהוא "ממשיך להיות אחד מכוכבי הספורט האהובים באמריקה ומככב ברשימה הזו מאז 1993 (הגיע למקום הראשון בין השנים 2005-1993). ישנו סיכוי גדול שהוא עדיין יהיה ברשימה אפילו 20 שנה לאחר הסל האחרון שקלע".

 

בקרב הספורטאיות, שחקנית הטניס סרינה וויליאמס דורגה במקום הראשון, זו השנה השלישית ברציפות. אחריה מדורגת אחותה ונוס, גם כן שנה שלישית ברציפות.

 

את החמישייה הראשונה של הספורטאיות הפופולאריות ביותר סוגרות נהגת המרוצים דניקה פטריק, שחקנית הטניס מריה שראפובה וכוכבת הכדורגל הפורשת מיה האם, שקרוב לוודאי זכתה לדחיפה בזכות תשומת הלב שקיבלה נבחרת כדורגל הנשים של ארצות הברית המשתתפת בטורניר גביע העולם.

 

בקרב הגברים, שמות חדשים בעשירייה הראשונה כוללים את אלברט פוחולס (שדורג במקום העשירי ב-2009), דרק רוז משיקגו בולס (NBA), ארון ברוקס (רכז פיניקס סאנס) והיינס וורד מפיטסבורג סטילרס (NFL). 

 

בין הנשים, פנים חדשות בעשירייה כללו את סו בירד (כדורסלנית), קרי וולש (שחקנית כדורעף) ומישל ווי (גולפאית, שדורגה במקום ה-7 ב-2007).

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x