$
חסויות וזכויות שידור

ונגר מאשים את מנצ'סטר סיטי בכיפוף חוק הפייר פליי הפיננסי

מנג'ר ארסנל טוען כי הסכם החסות החדש של הסיטי יבחן אם אופ"א רצינית לגבי חוקי הפייר פליי הפיננסי שלה

סוכנויות הידיעות 12:4913.07.11

ארסן ונגר מאשים את מנצ'סטר סיטי בניסיון לכופף את חוקי הפייר פליי הפיננסי דרך הסכם החסות בשווי 400 מיליון ליש"ט שחתמה הקבוצה עם אתיחאד איירווייז. הוא טען כי החסות תבחן את רצינות אופ"א לגבי החוקים. הוא מאמין שמישל פלאטיני, נשיא אופ"א, חייב לבדוק את הנושא וכי זה "המבחן

הגדול שלו".

 

"ההסכם של מנצ'סטר סיטי מעלה את שאלת האמינות של הפייר פליי הפיננסי", אמר ונגר. "הם שולחים מסר שהם יכולים לעקוף את העניין הזה במה שהם עשו. זה אומר שהפייר פליי הפיננסי לא תקף. זה פשוט מאוד. כל אמינות הפייר פליי הפיננסי בסכנה. לפי הפייר פליי הפיננסי, הספונסרשיפ צריכה להיות במחירי סבירים הקשורים למחירי השוק. אי אפשר להכפיל, לשלש או לרבע את הסכומים".

 

הסכמי החסות החדש של הסיטי אמור להכניס סכום של כ-400 מיליון ליש"ט בעשר השנים הקרובות. הסכום מתייחס להסכם חסות חולצה, חסות שם והשקעה בפיתוח הנדל"ן סביב האצטדיון החדש. ארסנל מנגד, חתמה על הסכם חסות בשווי 90 מיליון עם אמירייטס, לפיו מקבל החברה את חסות החולצה עד 2014 ואת שם האצטדיון עד 2019. "כנראה שעשינו הסכם ממשק גרוע", אמר ונגר שהוסיף: "אני חושב שפלאטיני מאוד נחוש בקשר לפייר פליי הפיננסי. הוא לא טיש, הוא יודע שמועדונים ינסו לעקוף את זה, אני די בטוח שבאופ"א בוחנים את ההסכם חסות הזה – הפייר פליי הפיננסי בסכנה".

 

על פי חוקי הפייר פליי הפיננסי להסכמי חסות אמורים להיות "ערך הוגן". זה במטרה למנוע העברת כספים של בעלים דרך חברות שמקושרות אליו. אתיחאד איירוויז היא חברת התעופה של אבו דאבי. הבעלים של הסיטי הוא השייח' מאנסור, בן משפחת המלוכה של אבו דאבי.

 

ג'ון הנרי, הבעלים של ליברפול, כבר הביע תמיכה בחשדות שהעלה ונגר. "הוא אומר את מה שכולם חושבים", כתב בחשבון הטוויטר שלו.

 

מנצ'סטר סיטי הגיבה להערות ונגר וציינה כי הן "לא מבוססות". "הפרטים הפיננסים של ההסכם נשארים חסויים והמספרים שנזרקים לאוויר אינם מדויקים". הקבוצה ציינה כי אופ"א תאשר את החסות ואף תהפוך את ההסכם לדוגמה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x