רכישות

איך הגיעה קבוצת הפאר לוס אנג'לס דודג'רס לפשיטת רגל?

הליך גירושים מכוער, ניהול לא חכם והחתמות יקרות של שחקנים הובילו לתקציב עצום שלא היה לו כיסוי. מניירות הגירושים של צמד הבעלים עולה אף כי הם משכו 108 מיליון דולר לכיסם הפרטי

אסף רותם 13:5928.06.11

קבוצת הבייסבול לוס אנג'לס דודג'רס הכריזה על פשיטת רגל אמש. הליך גירושים מכוער בין הבעלים פרנק וג'יימי מקורט (שביקרה בארץ ב-2009), הוביל לקשיים בניהול קבוצת הפאר, בעלת השווי השלישי בליגת הבייסבול (800 מיליון דולר).

 

זאת ועוד, למרות שהדודג'רס הגיעו 4 פעמים בשבע

השנים של המקורטים בלוס אנג'לס לפלייאוף, הסכסוך בין הבעלים ועליית מחירי הכרטיסים המאיסו את הקבוצה על האוהדים. ניהול לא חכם והחתמות יקרות של שחקנים הובילו לתקציב עצום, 114 מיליון דולר השנה. אולם חוסר הצלחה על המגרש הוביל לירידה דרסטית של 8,500 צופים (19%) בממוצע למשחק השנה, מה שפגע עוד יותר ביכולת הכלכלית של הקבוצה. בניירת שהגישה הקבוצה, היא הציגה נכסים בשווי של מיליארד דולר וחובות בהיקף של חצי מיליארד דולר.

 

המקורטים רכשו את הקבוצה ב-2004 תמורת כ-430 מיליון דולר, ונתקלו מאז בביקורת לגבי ההתנהלות העסקית שלהם. מניירות הגירושים עולה כי הם משכו 108 מיליון דולר מהקבוצה לכיסם הפרטי. פרנק מקורט אפילו הגיע לאחרונה למקום השני והמכובד ברשימת עשרת הבעלים הגרועים ביותר בהיסטוריה של הבייסבול בידי הכתב הבכיר דיוויד שונפילד ב-ESPN.

 

עסקת הטלוויזיה עם פוקס היתה אמורה להיות קרש ההצלה של מקורט.

 

במספרים היא היתה אמורה להכניס לקבוצה כ-3 מיליארד דולר על פני 17 שנים, אך היא לא אושרה על ידי הליגה והאיש שבראשה, הקומישינר באד זליג, בין השאר כי בליגה חששו שהמקורטים ינצלו את עצמת המותג וירוקנו ממנו את הנכסים לטובת כיסיהם הפרטיים.

 

ביטול העסקה הוביל לחילופי האשמות שהסתיימו אמש בהכרזה על פשיטת רגל. נפילת העסקה הובילה לכך שהבעלים פרנק מקורט לא יכול היה לעמוד בתשלומים השוטפים של יוני, משום שבעסקה היה סעיף של הלוואה מיידית של 385 מיליון דולר, מתוכה יותר מ-200 מיליון דולר היו אמורים ללכת לפעילות השוטפת של הקבוצה.

 

הדודג'רס קיימים מאז המאה ה-19, ויש לקבוצה היסטוריה מפוארת, שכוללת 6 אליפויות, וחשוב מכך, את הצגת השחקן השחור הראשון בבייסבול – ג'קי רובינסון – ב-1947.

 

הקבוצה עברה ללוס אנג'לס ב-1955, ובשורותיה שיחקו הפיצ'רים האגדיים סנדי קופקס ופרננדו ולנזואלה, והחובט קירק גיבסון. למרות שהשנה נראה שהדודג'רס לא יגיעו לפלייאוף, יש בשורות הקבוצה שניים מהשחקנים הצעירים והטובים בליגה – הפיצ'ר קלייטון קרשואו והחובט מאט קמפ.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x