$
ספורט עולמי

פרשת "הכדור המרכזי" היוונית: 10 נעצרו, 85 חשודים

שחקני נבחרת הכדורגל והכדורסל של יוון מעורבים בפרשה שנוגסת בהכל: ממכירת משחקים, שימוש בסמים אסורים, ריגול והלבנת הון

ירון ארבל 13:3626.06.11

הרוחות סוערות ביוון ולא רק בגלל המצב הכלכלי הקשה. פרשה חדשה המערבת מכירת משחקים, שימוש בסמים אסורים והלבנת כספים מתלתלת את הכדורגל היווני וגם את הכדורסל המקומי.

 

על החשודים בפרשה נמנים הטייקון, ונגליס מארינקיס, הבעלים של אולימפיאקוס ומגן נבחרת יוון,

אברם פפאדופולוס. השניים כלולים ברשימת 85 חשודים בכדורגל היווני שפורסמה בסופ"ש, המצטרפת למעל עשרה חשודים שנעצרו כבר בפרשה.

 

מארינקיס, המשמש גם כנשיא מנהלת הסופר ליג, ליגת העל של יוון, נחשב לאחד האנשים העשירים במדינה. לפני שנה מארינקיס רכש 67% מאולימפיאקוס, מועדון הכדורגל המצליח ביותר ביוון, תמורת כ-50 מיליון יורו. כעת הוא נחשד בשייכות לחבורת עבריינים שהשפיעה על תוצאות משחקים בליגה המקומית.

 

אחד השמות הגדולים ביותר בפרשה הוא שמו של יואניס בורוסיס, הסנטר של נבחרת יוון בכדורסל. בורוסיס נכנס לעניין דרך בתו של נשיא קבוצת Kavala, מאקיס פסומידס. בורוסיס נשוי לבתו של פסומידס, שבנו – סטאברוס, הכהן כיו"ר המועדון, נעצר. נגד בורוסיס, ששיחות טלפון שלו עם פסומידס התפרסמו והוכיחו כי הסנטר משתמש בסמים, הוגשו באשמה כי הפר את חוקי הסמים הממריצים היוונים.

 

על פי התקשורת היוונית, שמועות בנוגע למעורבותו של בורוסיס עם בכירי הכדורסל במדינה החלו כבר לפני מספר חודשים. עם זאת, מאז סוף 2010 לא מתבצעות בליגות הכדורסל בדיקות סמים, ומאז תחילת 2011 האחראים על הנושא פצחו בשביתה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x