$
ספורט ישראלי

מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל: "בוודאי שישנה בעיה של מעורבות של גורמים פליליים בכדורגל הישראלי"

במסיבת עיתונאים מיוחדת הדגיש אורי שילה את חפותו של יו"ר ההתאחדות: "האופן בו אבי לוזון זומן לחקירה היה לא הוגן ולא צודק"

אוריאל דסקל 19:3323.06.11

ההתאחדות לכדורגל כינסה היום (ה') מסיבת עיתונאים בעקבות ההתפתחויות בפרשת הטיית המשחקים אותה כינתה המשטרה "הכדור המרכזי".

 

אורי שילה, מנכ"ל התאחדות הכדורגל שדוברת ההתאחדות הדגישה שהוא עורך דין, החל את הדברים בתיאור התחושות הקשות שהוא ושאר עובדי ההתאחדות מרגישים,

בעקבות חקירת מנהלם - יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון.

 

"אלו ימים קשים לאנשים בהתאחדות לכדורגל וכל מי שעוסק בכדורגל", אמר שילה. "כואב לנו שזה מה שאנחנו צריכים לחוות וזה מה שאנחנו צריכים להתעסק ואנחנו מקווים מאוד שכל הפרשה הזאת תורד מסדר היום של הכדורגל הישראלי ונוכל להתעסק בדברים שמחים יותר".

 

שילה המשיך: "המשטרה וההתאחדות לכדורגל באותו צד של המתרס. אנחנו, באמצעות הבקרה התקציבית, באמצעות חברות החקירות, אנחנו מעבירים את המידע לכל מה שחשוד כמעשה פלילי. אנחנו מעמידים לדין ומענישים כשאנחנו צריכים ושיתוף הפעולה עם המשטרה צמוד. המשטרה מקבלת מאיתנו את כל האינפורמציה. להתאחדות לכדורגל יש אינטרס לנקות את כל החשדות".

 

לגבי חקירת יו"ר ההתאחדות אמר שילה: "אני יכול להגיד לכם מספר דברים - קודם כל, להבנתנו, שמו הוזכר על ידי אחד מהנחקרים ולכן נקרא למסור עדות ולמסור אינפורמציה. החקירה היתה קצרה ועניינית. הסתיימה ללא הגבלות. אין חשדות מעל ראשו. כואב לנו שהוא נגרר לפרשה הזאת. הנושא הזה התבהר במהרה, העננה והכתם הזה שמרחפים מעל ראשו יוסרו. אני מכיר את אבי, מכיר את הבנאדם מעבר לדמות שרוב הציבור מכיר. לא יעלה על הדעת שהוא מעורב בפרשות. האופן בו הוא זומן לחקירה היה לא הוגן ולא צודק. לגבי איגוד השופטים יובהר אחת ולתמיד - אין להתאחדות לכדורגל בהחלטות המקצועיות של איגוד השופטים. אף אחד לא משפיע על שיבוצי שופטים. כשמגיעות פניות להתאחדות מהקבוצות, הן מועברות ישירות לאיגוד השופטים"

 

שילה הדגיש כי ש"בוודאי שישנה בעיה של מעורבות של גורמים פליליים בכדורגל הישראלי", אבל בחר להגן על תקנון ההתאחדות לכדורגל. "אין תקנון כמו שלנו, שמסנן היום לרכוש קבוצות כדורגל - אין הרבה גופים שמסננים כמונו אנשים שרוצים להיכנס לקבוצות.

 

"נכון שגם בתקנונים כאלה יש חורים - ודברים עוברים בהם. אנחנו נפעל להחמרת הקריטריונים כדי לסנן כמה שיותר גורמים לא ראויים שיחדרו לכדורגל הישראלי. נגבש את הדרך ואת המסגרת. את האופן כמה שיותר מהר".

 

שילה הוסיף שישנה בעיה עם חוקי המדינה שמאפשרים גם לאנשים שלא הורשעו בשבע השנים האחרונות להיכנס כבעלים של קבוצת כדורגל. התקנון שלנו אומר שמי לא הורשע ב-7 השנים האחרונות בעברה שיש עמה קלון, יכול להיות בעלים של קבוצת כדורגל. זה חוק ואנחנו פועלים לפיו".

 

שילה הוסיף כי עניין הטיית המשחקים היא בעיה עולמית ושההתאחדות עובדת עם התאחדויות הכדורגל באירופה ועם המוסדות כגון אופ"א כדי לנסות ולמגר אותה כאן בישראל.

 

הוא גם הודיע שהמשטרה הודיעה כי תקצה משאבים וכוח אדם לחקור ברצינות את הנושא. "אני שמח על זה שהמשטרה תשקיע משאבים, זמן ואנרגיות על מנת למגר ולנקות את הכדורגל הישראלי. ההתאחדות בדיוק באותה משבצת של המשטרה. אנחנו רוצים שהכדורגל יהיה נקי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x