$
ספורט עולמי

הממשלה ההולנדית מסייעת לקבוצות הכדורגל במדינה

קבוצות כגון חרונינגן, ארנהיים וטוונטה זכו להלוואת של עשרות מיליוני יורו מהממשלות והמועצות המקומיות. פ.ס.וו איינדהובן זקוקה להלוואה של 40 מיליון יורו

סוכנויות הידיעות 16:4122.06.11

הממשלה ההולנדית העניקה סיוע במיליונים לקבוצות כדורגל מהליגה הבכירה שנכנסו לצרות כלכליות. על פי הדיווחים, הממשלה הלוותה כספים לקבוצות שונות.

 

אוטרכט קיבלה הלוואה של 22.5 מיליון יורו, חרונינגן קיבלה הלוואה של 18 מיליון יורו וטוונטה קיבלה הלוואה של 16 מיליון יורו.

בנוסף, על פי העיתון ההולנדי NRC, קבוצת ADO דן האג קיבלה הלוואה של 6 מיליון יורו מעיריית עיר הבירה הולנדית בעוד מועצת העיר ארנהיים העניקה לויטסה 12 מיליון יורו בסיוע.

 

הקבוצה שאמורה לקבל את הסיוע הממשלתי הגבוה ביותר היא PSV איינדהובן, אחת משלושת הקבוצות הגדולות בהולנד. הקבוצה זכתה לסוג של הלוואה מסובכת מעיריית איינדהובן, שרכשה את אדמת האצטדיון שלה PSV שטאדיון עבור 40 מיליון יורו אבל לא את האצטדיון עצמו. הסכם מסובך שמראה עד כמה הקבוצה - שפעם זכתה באליפות אירופה ושיחקו אצלה שחקנים כגון רונלדו ורומאריו – התדרדרה. בעבר נתמכה הקבוצה באופן על ידי ענקית האלקטרוניקה ההולנדית - פיליפס. כיום פיליפס מתקפדת כספונסרית של הקבוצה.

 

פ.ס.וו היא כנראה הקבוצה שנפלה הכי חזק בהולנד. וזאת מאחר שלא העפילה לליגת האלופות מאז 2008 אבל נשארה עם הוצאות גבוהות. בנוסף, המועדון הפסיד 16 מיליון יורו בשוק ההעברות השחקנים בשלוש השנים האחרונות

 

בשבוע הבא אמורה פ.ס.וו לקבל אישר על ההסכם עם המועצה המקומית – אך המועדון, שמ-1983 עד 2008 לא סיים מחוץ לשתי הראשונות בליגה ההולנדית, צריך למצוא דרכים להשתקם שאינן קשורות בבקשת סיוע מהממשלה או העירייה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x