$
ספורט עולמי

ליגת ה-MLB לא אישרה את עסקת דודג'רס עם פוקס

חבילת השידור, שכללה הלוואה בגובה 385 מיליון דולר לקבוצה, אינה לטובת המשחק, הקבוצה או האוהדים, הודיע הקומישינר של ליגת הבייסבול של צפון אמריקה, באד זליג

סוכניות הידיעות 16:3621.06.11

ליגת הבייסבול האמריקאית (MLB) דחתה הסכם ל-17 שנה בין קבוצת לוס אנג'לס דודג'רס ופוקס ספורטס של ניוז קורפ, ובכך היא מטילה ספק ביכולתה של הקבוצה לעמוד בתשלומים הצפויים ב-30 ביוני.

 

חבילת השידור, שכללה הלוואה בגובה 385 מיליון דולר לקבוצה, אינה לטובת המשחק, הקבוצה

או האוהדים, הודיע הקומישינר של ליגת MLB באד זליג.

 

הבעלים של הדודג'רס פרנק מקורט ענה כי "יבדוק במרץ את האפשרויות שלנו והפתרונות האפשריים". העסקה המוצעת עם פוקס הייתה שווה כ-3 מיליארד דולר, אמר מקורט במסיבת עיתונאים שנערכה ב-27 באפריל בניו יורק.

 

הלוס אנג'לס טיימס דיווח שהדודג'רס התקשו לעמוד בשני תשלומי המשכורת האחרונים ובסוף החודש יצטרכו לשלם עוד 30 מיליון דולר, שכוללים למעלה מ-8 מיליון דולר בפיצויים שנדחו לשחקן לשעבר מני רמירז. ב-15 ביוני שילמו משכורות בגובה 10 מיליון דולר. "מכתב הדחייה של הקומישינר זליג היה לא רק מאכזב, אלא גרוע מכך בעל פוטנציאל הרס ללוס אנג'לס דוג'רס ולליגת הבייסבול", אמר סטיב סוזמן, אחד מעורכי דינו של מקורט.

 

שחקני הקבוצה יכולים לבקש להפוך להיות שחקנים חופשיים, במידה והקבוצה לא תוכל לשלם להם, הסביר דובר איגוד השחקנים גרג בוריס במאי. דובר הליגה פאט קורטני סרב לענות על השאלה האם הליגה תתערב ותספק כסף.

 

חוב בגודל 525 מיליון דולר

 

פרנק וג'יימי מקורט, שמאז הספיקו להתגרש, רכשו את הקבוצה מניוז קורפ ב-2004 תמורת 430 מיליון דולר. במרץ מגזין פורבס העריך את שווי הקבוצה ב-800 מיליון דולר, שלישית מקרב 30 הקבוצות בליגה. באוגוסט האחרון בלומברג ביזנזוויק דיווח שעל פי מקורבים למקורט, החוב של הקבוצה עומד על 525 מיליון דולר, הרוב בשל הלוואות למול מכירות כרטיסים עתידיות.

 

שכר השחקנים של הדודג'רס ל-2011 עומד על 104 מיליון דולר, שמדרג אותם במקום ה-12 בליגה. דובר הקבוצה ג'וש ראווטיץ' אמר כי הקבוצה אינה מפרסמת את נתוני השכר.

 

זליג מסר כי החלטתו לדחות את החבילה התקבלה לאחר "שיקולים רבים שבחנו את תנאי העסקה המוצעת והנסיבות הנוכחיות של המועדון".

 

"העסקה בנויה כך שהיא מקדמת את המשך המכירות של נכסי דודג'רס לצרכיו האישיים של מקורט." נכתב בהצהרה שפרסם זליג. "בהתחשב בהיקף של העסקה, מכירה מסוג זה של נכסים תוביל לשעבוד עתידי של הזיכיון ותגרום נזק ארוך טווח למועדון ולאוהדים."

 

הסכם מחייב שחתמו פרנק וג'יימי מקורט ב-17 ביוני, ואושר על ידי שופט גירושים בלוס אנג'לס, מבטיח ש-235 מיליון דולר מתוך 358 מיליון הדולר יוזרמו לדודג'רס. כחלק מההסכם, פרנק וג'יימי יקבלו 5 מיליון דולר כל אחד לתשלום שכר טרחה ועלויות נוספות, ו-5 מיליון דולר נוספים "שהוא או היא יוכלו לעשות בהם ככל העולה על רוחם".

 

ב-25 באפריל מינתה הליגה את הנשיא לשעבר של הטקסס ריינג'רס טום שייפר למנהל הפעילות היומיומית של הקבוצה בשל מה שסליג כינה "החששות העמוקים שלי בקשר למצב הפיננסי ולפעילות של הדודג'רס."

 

עורך דינו של מקורט מסר אתמול כיהוא "מאוכזב ביותר" מכך שסליג דחה את הסכם השידור.

 

הסכם חלוקת רכוש שנחתם בשבוע שעבר בין בני הזוג היה תלוי באישור החוזה עם פוקס ספורטס.

 

פרנק וג'יימי נלחמו ביניהם על הבעלות על הקבוצה, והסכימו לגישור . ב-4 באוגוסט ייפגשו בבית המשפט לדיון שיארך יום אחד כדי לפתור את הטענה של פרנק שהוא הבעלים הבלעדי של הקבוצה. נציגיה של ג'יימי מקורט סרבו להגיב, וכך גם פוקס ניוז

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x