$
ספורט עולמי

קבוצות הצ'מפיונשיפ הוציאו 4 ליש"ט על כל 3 ליש"ט שהכניסו

הכנסות הצ'מפיונשיפ עלו ב-9% ל-400 מיליון ליש"ט לפי דלויט, אבל הקבוצות רשמו הפסדים של 133 מיליון ליש"ט

סוכנויות הידיעות 16:5309.06.11

‎‏מועדוני הצ'מפיונשיפ, ליגת המשנה באנגליה (שנחשבת לליגה השישית הכי עשירה באירופה), מוציאים 4 ליש"ט על כל 3 ליש"ט שהן מכניסות. כך לפי נתונים שמתפרסמים היום (ה').

 

הכנסות הצ'מפיונשיפ עלו ב-9% ל-400 מיליון ליש"ט לפי פירמת רואי החשבון דלויט, אבל רשמו הפסדים כוללים של 133 מיליון ליש"ט. 14 מועדוני צ'מפיונשיפ, שנמצאים כולם במרדף על מקום בפרמיירליג, הפסידו 5 מיליון ליש"ט או יותר ביחס ל-12 בעונה שלפני.

 

הסכם הטלוויזיה החדש של הצ'מפיונשיפ, השייכת לארגון הפוטבול ליג, ארגון הליגות הנמוכות באנגליה, ירד ב-26% השנה ל-195 מיליון ליש"ט בסך הכל.

 

על-פי דו"ח של דלויט, הסתכמו ההפסדים של כל 92 קבוצות הפוטבול ליג בעונת ‏‎2009/10‎‏ בשיא  של 600 מיליון ליש"ט, והחובות של הקבוצות הגיעו ל-700 מיליון ליש"ט (80% מסכום זה שייך לצ'מפיונשיפ).

 

‏בכנס של "הפוטבול ליג" הוצע לאמץ את מודל הפייר פליי הפיננסי של אופ"א, לפיו קבוצות יוכלו בעשור הקרוב לבזבז רק את מה שהן מכניסות.‏ רגולציה נוספת שצפויים המועדונים לדון בה היא הפעלת תקרת שכר, שתחייב מועדונים להוציא לא יותר מ-60% מההכנסות שלהם על משכורות שחקנים. תקרה זו נהוגה כיום בליגה הרביעית של "הפוטבול ליג".

 

 

שחקני צ'לסי חוגגים מול הקהל. אוהד צ'לסי מוציא יותר מ-60 ליש"ט פר משחק שחקני צ'לסי חוגגים מול הקהל. אוהד צ'לסי מוציא יותר מ-60 ליש"ט פר משחק צילום: אי אף פי

 

צ'לסי לוקחת הכי הרבה מאוהדיה

 

לפי המספרים של דלויט, צ'לסי לוקחת מכל אוהד 63 ליש"ט למשחק. המספר כולל מחירי כרטיסים והוצאות אחרות באצטדיון הסטמפורד ברידג'. מדובר על סכום ענק ביחס לקבוצות כגון וויגאן ובלקבורן, שלוקחות 11 ליש"ט לאוהד בכל משחק.

 

כיוון שסטמפורד ברידג', האצטדיון של צ'לסי, מכיל רק 42 אלף איש – הקבוצה של רומן אברמוביץ' מכניסה פחות מימי משחק לעומת היריבות ארסנל ומנצ'סטר יונייטד. עם זאת, המחירים היקרים של כרטיסי הקבוצה הופכים אותה לשלישית הכי מכניסה מימי משחק.

 

אוהדי ארסנל מוציאים 58.70 ליש"ט כל אחד על משחק – סכום שיעלה בעקבות עליית מחירי הכרטיסים ב-6.5%.

 

ארסנל, צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד אחראיות ל-50% מסך כל ההכנסות מימי משחק בפרמיירליג (שעומדים על כ-580 מיליון ליש"ט.

 

הממוצע בפרמיירליג עומד על כ-33 ליש"ט להוצאה של אדם על משחק בפרמיירליג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x