רכישות

סארגוסה: פשיטת הרגל היא חלק מהפתרון, לא מהבעיה

סארגוסה, מחזיקת גביע אירופה לשעבר, מצויה בחובות של 110 מיליון יורו. בקרוב יחליט בית המשפט אם להכריז עליה כפושטת רגל, מה שיאפשר לקבוצה לפרוס את חובותיה ובכך להינצל, אולי, מסגירה

רונן וודלינגר 13:2709.06.11

המשבר הכלכלי ממשיך להכות בליגה הספרדית: השבוע הגישה קבוצת ריאל סארגוסה לבית המשפט במחוז ארגון בקשה להכריז עליה כעל פושטת רגל. הסיבה: חובות בהיקף של 110 מיליון יורו. כעת, בתקופה שבין שבועיים לחודש, אמור בית המשפט להחליט אם להתערב בצורה משפטית בניהול המועדון ולהכריז עליו

כעל פושט רגל, מה שיאפשר לסרגוסה לפרוס את חובותיה ובכך להינצל, אולי, מסגירה.

 

בדומה לרבות מקבוצות הליגה הספרדית, גם סארגוסה סובלת מקשיים פיננסיים מתמשכים. בחודש אפריל האחרון לדוגמה, איים נשיא קבוצת חטאפה, אנחל טורס, כי יגיש בקשה להוריד את סארגוסה ליגה בשל חוב כלפיו של קרוב למיליון יורו.

 

אתמול פרסם המועדון מארגון הודעה שנועדה להסביר את הצעד הדרמטי. לפי ההודעה, המטרה המרכזית של הפנייה לבית המשפט היא להצליח ולשמור על נכסי המועדון ובעיקר על עצם קיומו. לפי ההודעה, המצב הכלכלי הקשה הוא תולדה של הירידה לליגה השנייה לפני שלוש עונות, ובעיקר המאמץ הכלכלי שנדרש כדי לחזור ולעלות לפני שנה בחזרה לליגה הראשונה.

 

למרות הכל, במועדון ניסו אתמול לשמור על אופטימיות וכתבו כי הם רואים בפנייה לבית המשפט  "פתרון ולא בעיה... בדומה למועדוני כדורגל אחרים שעברו דרך מצב דומה, המהלך יאפשר לקבוצה להשיג יציבות כלכלית שתתורגם בהמשך גם להישגים ספורטיביים".

 

גם נשיא המועדון ובעל המניות המרכזי בקבוצה, התעשיין הספרדי אגאפיטו איגלסיאס, פרסם אתמול מכתב פומבי לאוהדי המועדון, ובו ציין כי הבקשה לפשיטת רגל היא "הדרך הטובה והזהירה ביותר" כדי להתמודד עם ההתחייבויות של המועדון וכדי להבטיח את המשך קיומו בעתיד.

 

איגלסיאס, שניהל בשנים האחרונות יחסים מתוחים למדי עם האוהדים, ניסה לקחת על עצמו את האשמה במצב וכתב: "רק אתם, האוהדים, שמעולם לא איכזבתם, הייתם תמיד לצידו של המועדון והוכחתם את מה שאנחנו תמיד אומרים - שה'סרגוניסמו', אם הוא צועד בצורה מאוחדת, מסוגל להשיג כל מטרה שהוא מציב לעצמו". ספק אם החנפנות הזו תרגיע את האוהדים או תשפר את מצבה של הקבוצה. יש לציין שאם יקבל בית המשפט את בקשת המועדון, יוכל עדיין איגלסיאס - שאוהדים רבים רואים בו את האשם המרכזי בקריסה הכלכלית - להמשיך ולכהן בתפקידו.

 

סארגוסה אינה הקבוצה הראשונה בספרד שמגיעה בשנים האחרונות לכדי פשיטת רגל. ב-2004 הייתה דפורטיבו לאס פאלמס הקבוצה הראשונה שנאלצה לבקש הגנה שכזו. מאז, ובעיקר מתחילת המשבר הכלכלי העולמי שהשפעתו על ספרד רחוקה מלהסתיים, הדרדר מצבן הכלכלי של מרבית קבוצות הליגה – כלומר, כל הקבוצות למעט שתי הגדולות, ברצלונה וריאל מדריד. בין הקבוצות שהגיעו עד כדי פשיטת רגל או קרוב אליה: דפורטיבו לה קורוניה, ריאל בטיס, מאיורקה, ריאל סוסיאדד וראיו ואיאקנו.

 

סארגוסה סיימה את העונה במקום ה-13, 2 נקודות מעל הקו האדום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x