$
חסויות וזכויות שידור

מי ספורטאי העבר שהכי טוב לפרסם באמצעותו מוצרים?

זינאדין זידאן? דייגו מראדונה? מייקל ג'ורדן? ג'ורג' פורמן? מיקי ברקוביץ'? מי כבר גמר את הקריירה אבל עדיין נכס ספונסרשיפ?

סוכנויות הידיעות 10:1405.06.11

לאחרונה ניתן לראות בישראל שלטים גדולים של מיקי ברקוביץ' המפרסם תוסף מזון כלשהו עם כיתוב שמרמז על גדולתו כשחקן ועל התמיכה שלו במוצר. זה לא טריק ישראלי להשתמש בכוכבי עבר לפרסום מוצרים חדשים – בדרך כלל כאלו המופנים לאוכלוסייה מבוגרת יותר. בישראל המנהג להשתמש בכוכבי עבר נהוג אפילו עוד יותר – א': כיוון שהם מוכרים יותר מהכוכבים הנוכחיים של היום, וב' – כיוון שהם מייצגים איזשהו מצוינות, שאולי חסרה כאן היום (עם כל הכבוד לניצחון הנבחרת נגד לטביה).

מייקל ג'ורדן. ספורטאי העבר הכי טוב לשיווק מוצרים מייקל ג'ורדן. ספורטאי העבר הכי טוב לשיווק מוצרים צילום: איי פי

 

בכל מקרה, כוכבי עבר הם נכס שיווקי יציב – הגדולה שלהם לא תלויה יותר בניצחונות או הישגים אלא בכך שלא יהרסו לעצמם את החיים הטובים שבנו לעצמם כבר. אז, מיהו כוכב העבר שהכי טוב לפרסם איתו מוצר?

 

לפי מגזין SportsPro מדיה, יש אחד במינו שפשוט אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלו גם אחרי הפרישה שלו.

 

שמונה שנים לאחר הפרישה שלו ממשחק, מייקל ג'ורדן הוא ללא ספק כוכב העבר הכי בר שיווק (Marketable) לאחר שקיבל 56.36% מקולות הסקר שערך המגזין האמריקאי לעסקי ספורט.

 

אגדת הכדורסל משיקגו בולס הוא הבעלים של שרלוט בובקאטס כיום ושל מותג "אייר ג'ורדן" של נייקי. הוא גם עדיין מקבל חסות ממותגים כגון גייטורייד, Hanes ו"אפר דק" ובערך 20 מיליון דולר בשנה מנייקי.

 

זינאדין זידאן, אחד מהשחקנים הגדולים בכל הזמנים ומנהלה הספורטיבי העתידי של ריאל מדריד, נמצא במקום השני עם 22.88% מהקולות – הרבה לפני שחקני כדורגל עבר כגון פלה, דייגו מראדונה ויוהן קרויף. הצרפתי עדיין שגריר של אדידס ומקבל חסות גם מלואי ויטון.

 

במקום השלישי ברשימה ג'ק ניקולאס, כוכב הגולף לשעבר בן ה-71 עם 4.24% מהקולות. הוא מפרסם מוצרי יוקרה כמו רולקס. במקום הרביעי ג'ון מקנרו, הטניסאי הפרוע שהיה מוכר כ"סופר-פרחח" (SuperBrat) ובמקום הרביעי ג'ורג' פורמן – המתאגרף לשעבר.

 

ברט פאראב, כוכב הפוטבול לשעבר, וויין גרצקי, כוכב ההוקי לשעבר ולאנס ארמסטרונג הוזכרו גם הם ברשימות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x