$
ספורט עולמי

אלכס הנוקם

סר אלכס פרגוסון יוביל את מנצ'סטר יונייטד לגמר בוומבלי נגד ברצלונה עם תוכנית שמתבשלת על תחושת נקם. ומזה בדיוק צריכים שחקניו של פפ גווארדיולה לדאוג

אוריאל דסקל 14:4226.05.11

כנער מתבגר אלכס פרגוסון כמעט ושבר לסת של בריון עם כדור ביליארד. המהלך היה מעשה של התנגדות נגד שני נערים בוגרים ממנו שהקניטו ונהגו באלימות כלפי פרגוסון ואחיו, מרטין. מה שהיה באמת מרשים במעשה זה התכנון המדוקדק שלו שעשה סר אלכס בן הטיפשעשרה.

 

"העדיפות הראשונה

שלי הייתה למצוא חתיכת עץ שתתאים לשתי הידיות של הדלתות להיכל הסנוקר", כתב פרגי באוטוביוגרפיה שלו. "אחרי ששמתי את העץ ליד הדלת, נכנסתי להיכל ואספתי שני כדורים משולחן פנוי. אז הלכתי לשולחן שלהם וחיכיתי שהם יהיו בצד הרחוק ממני. ואז זרקתי את שני הכדורים בכל האלימות שהייתי יכול לשאוב מעצמי. כבשתי פעמיים. אחד מהמענים שלי חטף כדור בסביבות הלסת. מיד ברחתי החוצה ונעלתי את הדלת עם חתיכת העץ".

 

מאוחר יותר באותו חודש ראה פרגוסון את אחד מהבריונים עם תחבושת כבדה על הלסת שלו. הוא לא אמר דבר לאלכס הקטן.

 

מה שנהדר בסיפור הזה הוא היכולת של פרגוסון להרגיע את הכעס העצום ששרף אותו מבפנים (הבריונים זרקו עליו דלי עם שתן והפרשות גופניות אחרות) ולתעל אותו כדי לתכנן בקפדנות תוכנית נקמה. כשהגיע הזמן להחזיר את הכעס כדי לזרוק את הכדורים עם "כל האלימות" שלו.

 

בהרבה מובנים, ככה הקבוצות שלו משחקות: תחושות לא מלוטשות שמתועלות לתוכנית טקטית שדורשת משמעת ועבודה קשה ומתפוצצות כשצריך.

 

תחושת הנקם על ההפסד בגמר של מנצ'סטר יונייטד לברצלונה ברומא 2009. ולכן בברצלונה צריכה לדאוג. ממש לדאוג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x