$
ספורט עולמי

מנצ'סטר סיטי הכי משתלמת לאוהדיה; ווסטהאם הכי פחות

רשימת Value League השנתית של הבנק ING דירקט משווה בין הישגי הקבוצה ומחירי הכרטיסים ומראה כי מנצ'סטר סיטי, בולטון ובלקבורן מעניקות את הערך הבידורי הרב ביותר לאוהדים שרוכשים את הכרטיסים

סוכנויות הידיעות 15:4825.05.11

קבוצות כמו מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי אולי מובילות בטבלאות, אך הן אינן מובילות בכל הקשור לערך שהן מעניקות לאוהדים בפרמיירליג.

 

רשימת Value League השנתית של הבנק ING דירקט משווה את עלויות המנויים השנתיים לביצועים של הקבוצות בפרמיירליג ואת הערך הבידורי שהן מעניקות לאוהדים (שערים ומספר הנקודות הרב ביותר שמרוויחים לליש"ט). 

 

לפי הרשימה, מנצ'סטר סיטי, בלקבורן רוברס ובולטון וונדררס הן שסיפקו את הסחורה בעונת 2010-11.

 

הקבוצות שהביצועים שלהן לא תאמו למחירי הכרטיסים מצוינות גם בדו"ח. כך טוטנהאם, שנהנתה משנה מוצלחת, בכל זאת לא עשתה מספיק כדי לפצות על אחד המנויים היקרים ביותר בשוק, ולפיכך מצאה עצמה מתחת לקו האדום לצידם של ווסטהאם וולבס.

 

ווסטהאם, לה אחד מהכרטיסים היקרים בפרמיירליג, אומנה על ידי אברם גרנט וירדה לליגת המשנה.

 

 

אוהדי ווסטהאם. בעיקר סבלו אוהדי ווסטהאם. בעיקר סבלו צילום: איי אף פי

 

מי השחקן הכי משתלם?

 

הציבור מתמודד כעת עם אקלים כלכלי לא קל, ואוהדים רבים מחפשים דרכים אלטרנטיביות להמשיך ולעקוב אחר הקבוצות. כאחד מכל עשרה אוהדים הודה שייתכן וייאלץ "לבחור" משחקים במקום לרכוש מנוי לעונה הבאה, או פשוט לצפות במשחק דרך האינטרנט או בפאב. נתון זה מקביל לקרוב ל-50 אלף מחזיקי מנוי עונתי.

 

בריחת המנויים הזו תהיה בולטת יותר אצל הקבוצות שבוחרות לעלות את המחירים. עבור רוב הקבוצות, מהלך זה יבוא לידי ביטוי בהפסד של אחד מכל 20 מחזיקי מנוי (5%) שאמרו שינטשו במידה והמחירים יעלו. מנצ'סטר יונייטד (שהכריזה על עליית מחירים בתחילת החודש) עשויה להיפגע במיוחד, שכן רבע מהאוהדים שלה אמרו כי ישקלו ברצינות לא לחדש את המנוי בשל עליית המחיר.

 

עם זאת, מועדונים רבים מכירים בכך שהאוהדים נאלצים להדק את החגורה, ושמונה מתוך 20 הקבוצות בפרמיירליג אישרו שיקפיאו את המחירים. לעומת זאת, 10 קבוצות אישרו עליות מחירים, כשארסנל (מקום 15 ברשימה) וליברפול (מקום 16 ברשימה) רושמות את העלייה הגבוהה ביותר של 6.5%. ווסטהאם ובלקבורן עדיין לא עדכנו לגבי מחירי העונה הבאה.

 

אף שמספר הולך וגדל של אוהדים מביעים דאגה בנוגע לעלויות, יש מיעוט משמעותי שציין שהכסף אינו מהווה בעיה. אחד מכל שמונה אוהדים (12%) הודיעו כי ישלם כל סכום כדי לעקוב אחר הקבוצות. אוהדי ליברפול, סטוק ומנצ'סטר סיטי הם בעלי הנכונות הגדולה ביותר להוציא כספים על הקבוצה שלהם.

 

הדו"ח חושף גם את השחקנים שנחשבים "בעלי הערך הרב ביותר", שנבחרו על ידי האוהדים. סקוט פרקר מווסטהאם דורג במקום הראשון, על אף שהקבוצה ירדה ליגה. אחריו ניצבים הרכש החדש של מנצ'סטר יונייטד, חבייאר הרננדס, וקשר ארסנל ונבחרת אנגליה, ג'ק ווילשר.

 

"יצרנו את הרשימה הזו מכיוון שלקוחות רבים שלנו חוסכים לכבוד ההוצאה השנתית המכובדת הזו, כך שאנחנו מודעים למספר ההולך וגדל של אוהדים שמטילים ספק בערך שיקבלו מהקבוצות." הגיב מנכ"ל ING דירקט ריצ'רד דואי. "התוצאות מצביעות על כך שבמועדונים שמעלים מחירים, יש מספר של אוהדים ממורמרים שמחליטים לשים גבול, ומוצאים דרכים אחרות לעקוב אחר ביצועי הקבוצה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x