ספורט עולמי

ריאל מדריד וברצלונה רוצות סופרליג אירופית

האתר הספרדי "אל קונפידנסיאל" מדווח שנשיא ברצלונה, סנדרו רוסל פנה למקבילו מריאל מדריד, פלורנטינו פרס וביקש ממנו לשלב כוחות למען מטרה משותפת: לקדם מחדש את רעיון הסופרליג האירופית, רעיון שרוסל הוא אחד התומכים המרכזיים שלו

רונן וודלינגר 20:2117.05.11

על-פניו, ריאל מדריד וברצלונה נמצאות בשיאו של משבר ביחסים ביניהן, הן על המגרש והן מחוצה לו. המכות במשחקים האחרונים, הכרטיסים האדומים, חילופי הדברים הלוהטים בין שני המאמנים, ולאחרונה גם האשמות בגזענות נגד בוסקטס מבארסה (קרא או לו קרא למרסלו "קוף"?).

 

אלא שכנראה שבדומה לזוג אוהבים שרבים, אי אפשר להתכסח בלי שתהיה שם גם איזושהי קירבה. זה כנראה מה שקרה לשני הנשיאים - סנדרו רוסל מהצד של ברצלונה ופלורנטינו פרס מהצד של מדריד - שנאלצו לחלוק בחודש האחרון ארבע פעמים את שולחן ארוחת הערב שלפני המשחקים. שלוש ארוחות עברו כצפוי - שקטות ומתוחות - אבל ברביעית, לפני הקלאסיקו האחרון, הגיעה ההפתעה.

 

האתר הספרדי "אל קונפידנסיאל" מדווח שבאותו ערב פנה רוסל מבארסה למקבילו המדרידאי וביקש ממנו לשלב כוחות למען מטרה משותפת: לקדם מחדש את רעיון הסופרליג אירופית, רעיון שרוסל הוא אחד התומכים המרכזיים שלו.

 

כריסטיאנו רונלדו וליאונל מסי כריסטיאנו רונלדו וליאונל מסי צילום: איי פי

 

לפי הדיווח, פרס וחברי ההנהלה של הלבנים לא הופתעו מהפנייה. לנשיא ריאל כבר הגיעו לאחרונה איתותים מקבוצות אירופיות אחרות, שלא מרוצות ממה שקורה בתחרויות באירופה - לא משיטת המשחקים, לא מחלוקת ההכנסות ובעיקר לא מהמחויבויות שלהן לאופ"א.

 

תזכורת: בסוף המאה העשרים, פעלו 12 קבוצות-על אירופיות להקמת ארגון שיתחרה בעוצמה של אופ"א ופיפ"א וליצירת סופרליג שתחליף את הצ'מפיונס ליג. ריאל מדריד, באיירן מינכן, מילאן ומנצ'סטר יונייטד היו שם הכוחות המובילים. בשנת 2000 - אחרי שהצטרפו שתי קבוצות נוספות, בהן ברצלונה - הוקם הארגון, שקיבל את השם - ה-G-14. ב-2002 כבר היו שם 18 קבוצות.

 

היוזמה הזו הדאיגה את ראשי אופ"א ופיפ"א. ב-2007 התחילו חברות ה-G-14 לדבר על הרחבת הארגון, אבל המהלכים של ספ בלאטר, נשיא פיפ"א, ושל מישל פלאטיני, שנעשה אז נשיא אופ"א, הצליחו להביא לסגירתו.

 

החלשת ההתנגדות של הספרדיות הגדולות החלישה את הארגון. שנה אחר-כך ה-G-14 חדל להתקיים ונבלע ב"איגוד המועדונים האירופי" (ECA) שמייצג יותר ממאה קבוצות, כולל שלוש ישראליות.

 

עכשיו, שלוש שנים אחרי, מספר קבוצות ובראשן שתי הגדולות של ספרד, חולמות מחדש חלומות מהעבר, ועד כמה שזה נשמע מוזר - בשביל לגזור בעצמן את קופון הן מוכנות אפילו ללכת יד ביד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x