$
ספורט עולמי

מנכ"ל ארסנל: מחירי כרטיסים גבוהים דוחקים את אוהדי הכדורגל מחוץ למגרש

הדברים של איבן גאזידיס נאמרים יום לאחר שהמועדון הודיע על עלייה של 6.5% במחירי הכרטיסים. גאזידיס ציין שארסנל צריכה למצוא צינורות הכנסה כדי לרכוש שחקנים

סוכנויות הידיעות 14:5305.05.11

איבן גאזידיס, מנכ"ל ארסנל, הזהיר כי "אוהדי כדורגל רגילים נדחקים החוצה ממגרשי הכדורגל בגלל מחירים גבוהים מדי". הדברים נאמרו 24 שעות לאחר שהמועדון העלה את מחירי המנויים ב-6.5%.

 

המנוי הזול ביותר של ארסנל יעלה 951 ליש"ט, סכום שגרם לאוהדי ארסנל, מספר רב של חברי

מועדונים, להתאגד במחאה נגד עליית המחיר ונגד הבעלים האמריקאי, סטן קרונקי.

 

גאזידיס, במטרה להרגיע את הרוחות, שלח מכתב לעמותת האוהדים הרשמית של ארסנל (AST) בו הוא סיפר על הכוונות של המועדון הלונדוני לאמץ חלק מהרעיונות של אוהדי ארסנל כדי להוריד את מחירי הכרטיסים.

 

"אני מודאג מכך שאוהדים רגילים נדחקים מחוץ לאצטדיונים בגלל מחירי הכטריסים הגבוהים", כתב גאזידיס. "זה רע לבריאות המשחק וזה מגיע בגלל אינפלציית המחירים הבלתי הגיוניים של משכורות ומחירי שחקנים".

 

הדו"ח הבא של ארסנל יראה אינפלציה גבוהה במשכורות השחקנים – והסתמכות יתר על המידה מהכנסות ימי משחק של המועדון, ביחס ליריבים בעלי הכנסה מסחרית גבוהה יותר (מנצ'סטר יונייטד מכניסה מהסכמי ספונסרשיפ כ-50 מיליון ליש"ט בשנה יותר מארסנל).

 

"אני בעד התוכנית של אופ"א, הפייר פליי הפיננסי, שאמורה למנוע את ההוצאות האדירות ומקדמת הוצאות יותר אחראיות בכדורגל. עם זאת, גם בנושא ההכנסות המסחריות אנחנו צריכים לפעול. נצטרך למצוא עוד מקורות הכנסה ולהסתמך פחות על כיסי האוהדים".

 

גאזידיס הבטיח לאוהדים, שסובלים ממחירי הכרטיסים הגבוהים ביותר באירופה, לעשות בדיקה מקיפה שאמורה להוביל להורדת מחירי כרטיסים בעונת 2012/13.

 

מה-AST הוציאו הודעה שמביאה "אכזבה מהדחייה של בקשתנו להקפיא מחירי כרטיסים". "ההחלטה הזו פוגעת באוהדים הנאמנים ביותר באמירייטס" נכתב בהודעה. "עכשיו אחרי שההחלטה התקבלה, האוהדים מצפים לראות שישתמשו בהכנסה הנוספת כדי לחזק את הקבוצה. זה יהיה שוק לראות את הכסף הזה נלקח על ידי סטן קרונקי כדי לשלם על רכישת המועדון".

 

בינתיים במנצ'סטר יונייטד גם מתכננים לעלות את מחירי הכרטיסים בשיעור של 2% עד 3.7%. כך לפי המועדון כי טוען שהעלייה במחירים נובעת ממע"מ חדש בשיעור של 2.5%. המועדון הציג גם כרטיסים מיוחד לנערים בני 16 ו-17.

 

עמותת אוהדי מנצ'סטר יונייטד קראה למשפחת גלייזר, הבעלים, להוריד את מחירי הכרטיסים כפי שעשו בקבוצת הפוטבול שלהם – הטמפה ביי באקנירס. יותר מ-28 אלף אוהדים פנו באימייל לג'ואל גלייזר.

 

כרטיסים למנצ'סטר יונייטד עלו בממוצע של 55% מאז שהגלייזרים רכשו את מנצ'סטר יונייטד ב-2005.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x