$
עסקי ספורט

מה היא הרוח האמיתית של ריאל מדריד?

ז'וזה מוריניו מגלם את הרוח שהפכה את ריאל מדריד לקבוצה הגדולה בעולם - קודם כל מלחמה. האם הרוח תחזור בסדרת המשחקים מול ברצלונה?

אוריאל דסקל 14:3314.04.11

מעל הדלת של חדר ההלבשה של ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו יש שלט שכתוב עליו בספרדית. זהו המסר האחרון שהשחקנים של ריאל קולטים לפני שהם נכנסים למנהרה שמובילה אותם לדשא: "אנחנו אולי נפסיד, אבל אנחנו תמיד ננצח".

מוריניו. יחגוג גם אחרי סדרת האל קלאסיקו? מוריניו. יחגוג גם אחרי סדרת האל קלאסיקו? צילום: אי פי אי

 

מה זה אומר השלט הזה? זה אומר שהרוח האמיתית של ריאל מדריד היא כזו של קבוצה לוחמת. החתמות של השחקנים הכי גדולים בעולם, מיתוג, כדורגל מהפנטזיות ועוד זה הכל טוב ויפה, אבל בעיקרון - הרוח של ריאל מדריד היא של מטאדור. לוחם שוורים. סמל ספרדי הגדול כמו ריאל מדריד בעצמה.

 

המהות של המטאדור היא להיות, בראש ובראשונה, לוחם. רק אחרי שהוא אמיץ מספיק כדי לעמוד מול השור - הוא יכול לעבוד על האסתטיקה של ההרג. אבל הוא חייב, קודם כל, להיות לוחם ברוחו ורק לאחר מכן לעבוד על האומנות שלו.

 

"הרוח של ריאל מדריד מגולמת באלפרדו די סטפנו", אומר אלפרדו רלאנו, כתב הכדורגל המפורסם של יומון הספורט "אס". "הוא היה אמן ולוחם - אבל מעל לכל התכונות האדירות שלו, הוא היה מפורסם בעיקר בגלל שמעולם לא וויתר. אף פעם לא נכנע. הוא היה לוחם דגול".

 

הרוח של די סטפנו משפיעה עד היום על האוהדים של ריאל מדריד, שתמיד יעדיפו שחקנים כמו ראול, לוחמים אמיתיים מאשר שחקנים כמו רונלדו (הברזילאי).  

 

הסנטיאגו ברנבאו, "המפלצת בעלת 80 אלף הראשים", אוהב לראות כדורגל טוב - וראה שנים של כדורגל הכי טוב. אבל החובה האמיתית של השחקנים בלבן זה להילחם. כדורגל טוב זה הכרחי אבל רק בונוס הכרחי.

 

ולכאן נכנס ז'וזה מוריניו.. תגידו מה שתגידו על המאמן הפורטוגלי, אבל אי אפשר לקחת ממנו את העובדה שהשחקנים שלו נלחמים בכל משחק - עד הדקה האחרונה. הוא מנהיג מודרני - יודע מה גורם לכדורגלנים לשחק עבורו, להילחם עבורו. בשביל מוריניו הדבר החשוב ביותר זאת רוח הלחימה, ורק אחרי שהוא מלמד את שחקניו להילחם, ולהילחם נכון (כלומר לדעת לשחק כדורגל איתן עם מתפרצות קטלניות) הוא יחשוב על אומנות.

 

בגלל האישיות שלו, והשיטות שלו הוא זכה לתשבוחות מסטפנו בעצמו. "למי שיש בעיה עם מוריניו, זה רק בגלל שמוריניו מוצלח".

 

זאת הרוח האמיתית של ריאל מדריד. לריאל מדריד האמיתית לא איכפת שכולם ישנאו אותה, כל עוד היא מנצחת. במובן הזה, היא עדיין מועדון גדול בהרבה מברצלונה - לא איכפת לה למי איכפת ממנה.

 

בעשור האחרון, ריאל מדריד התרחקה מרוח הקרב שאיפיינה אותה כל כך. שילוב של מספר גורמים גרם לכך. התמקדות יתר בשיווק הקבוצה - אולי. אולי בגלל בחירת מאמנים ושחקנים. אבל זה לא משנה כעת, כי מוריניו שם להחזיר את הרוח שהפכה את ריאל מדריד לקבוצה הגדולה בכל הזמנים.

 

ב-20 הימים הקרובים וארבעת המשחקים נגד ברצלונה -  את ברצלונה קשה מאוד לנצח בכדורגל ולכן מוריניו יודע שבמשחקים הקרובים מול החללית של גוואדיולה, הוא צריך להוכיח כי החזיר את הרוח האמיתית של ריאל, למדריד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x