$
עסקי ספורט

פלאטיני יסדר

נשיא אופ"א מישל פלאטיני הציע לארגן מחדש את לוח השנה של הכדורגל. אם יצליח - יהיה הנשיא החשוב ביותר בתולדות הארגון. דעה

אוריאל דסקל 17:5130.03.11

בשבוע שעבר הבטיח מישל פלאטיני כי בקדנציה השנייה שלו כנשיא אופ"א הוא יעשה הכל כדי לשנות את פני לוח השנה של הכדורגל האירופי. "יש 365 ימים בשנה, ואי אפשר לשחק כל יום", אמר פלאטיני. "אנחנו צריכים למצוא דרך לחלוק היטב את לוח השנה בין כדורגל המועדונים לכדורגל הנבחרות".

 

אין ספק שזה אחד מהדברים הכי חשובים שצריך לעשות עבור הכדורגל. כדורגל הנבחרות מאבד מערכו ומעוצמתו המקצועית והכלכלית כשהוא נדחף באמצע עונת
המועדונים. גם ככה הוא סובל מפיחות במעמדו וכפי שניתן לראות במשחקי הנבחרת הישראלית השבוע - הכדורגל במשחקים בינלאומיים הוא בדרך כלל קוץ מעצבן ולעיתים גם פוגעני לסיכויי קבוצות במסגרת הליגה והגביעים השונים. אוהדי קבוצות ממש מתחילים לשנוא את הנבחרות כאשר בגלל משחק ידידותי טיפשי באמצע העונה, נפצע לקבוצה שלהם השחקן הכי חשוב.

 

בכל מקרה, לא ישנו את לוח השנה של הכדורגל עד 2014 לפחות ולכן יש הרבה זמן לעבוד על מה שצריך לעשות. ולהתייעץ עם מועדונים, התאחדויות וגם אוהדים והשחקנים. אין שום סיבה שלשחקנים לא תהיה דעה רשמית בעניין. הרי אם שחקני הטניס קובעים את לוח השנה שלהם ב-ATP - למה הכדורגלנים לא יכולים?

 

איך אמור להיראות לוח המשחקים החדש? די פשוט.

 

כדורגל המועדונים, ליגות בעיקר, צריך להיות משוחק מיולי/אוגוסט עד אפריל/מאי. ברצף, בלי הפרעות של הנבחרות.  

 

צריך גם לשנות את לוח השנה של התחרויות האירופיות. במקרה של שינוי תאריכי התחרויות האירופיות - צריך לרכז אותן בין אפריל עד ליוני. כלומר, הליגות ישוחקו עד אפריל ואז המועדונים יתפנו לליגת האלופות וליגת אירופה. אולי רק שלבי הנוק-אאוט ישוחקו מאפריל (בניגוד להיום - שהם מתחילים בפברואר).

 

אולי זה אומר שהתאחדויות וליגות יצטרכו לשנות פורמטים של גביעים ואולי אף לבטל את מוסד "הגביע השלישי" הדי מגוחך.

 

משחקי נבחרות בינלאומיים צריכים להיות מוקצים לחודש או חודשיים רצופים. ואולי שלושה חודשים - אחד בתחילת העונה ועוד שניים בסופה. הנבחרות יוכלו לעבוד יחדיו תקופה רציפה ולוח השנה של המועדונים לא ייפגע כל כך.

 

זה אומר גם שאופ"א תצטרך לשנות את פורמט המוקדמות. משחקים מול נבחרות כמו מולדובה או סן מרינו - יבוטלו. הקבוצות הקטנות - בדרך כלל החובבניות - יצטרכו לעבור שלב נוסף של מוקדמות. לא הגיוני ששחקנים ברמה חובבנית ישחקו ואולי אף יפצעו שחקנים ברמה הגבוהה ביותר.

 

בכל מקרה, שינוי לוח השנה הוא המשימה הגדולה והחשובה ביותר של פלאטיני. אחרי שהצליח להעביר את עניין הפייר פליי הפיננסי, ראה שהוא הופך להיות הנשיא החשוב ביותר בתולדות אופ"א.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x