$
עסקי ספורט

מישל פלאטיני מבטיח לשנות את לוח השנה של הכדורגל

"צריך למצוא דרך לחלק את לוח השנה בין המדינות והמועדונים", אמר נשיא אופ"א, שנבחר ללא מתחרים לקדנציה נוספת. ייתכן שזמני המשחקים ישונו כבר ב-2014

סוכנויות הידיעות 15:4023.03.11

מישל פלאטיני התחייב לערוך ארגון מחדש בלוח השנה של הכדורגל האירופי, לאחר שנבחר מחדש ללא התנגדות לכהונה שנייה כנשיא אופ"א. הצרפתי בן ה-55, שנבחר לראשונה לתפקיד ב-2007, אמר כי בכוונתו להפוך את לוח האירועים של הכדורגל כדי להחזיר את התחרות הבינלאומית למרכז המשחק העולמי.

 

במהלך כנס של אופ"א, נשאל פלאטיני מהי העדיפות העליונה בכהונה השנייה שלה, על כך השיב מיד "לוח השנה של הכדורגל".

 

"אני לא יכול לספק מידע נוסף, אך לוח האירועים הוא הבסיס לכל. לליגות, לתחרויות הבינלאומיות, לצ'מפיונס ליג".  הוסיף. "יש 365 ימים בשנה, ואי אפשר לשחק בכולם. צריך למצוא דרך לחלק את לוח השנה בין המדינות והמועדונים. לוח השנה הנוכחי בתוקף עד 2014 ואנחנו עובדים על פרויקט עם המזכירות הכללית של אופ"א (ג'יאני אינפנטינו).

"אנחנו רוצים להציע לפיפ"א לוח חדש למשחקים ב-2014".

 

בעבר פלאטיני תיאר את ליגת האלופות, טורניר הדגל של אופ"א, כ"מפלצת", מבחינת האופן שבו הטורניר מועדף על ידי הקבוצות, המאמנים והשחקנים.

 

 

מישל פלאטיני עם גביע האלופות. "שמעתי שחקנים שאומרים שאליפות הצ'מפיונס ליג חשובה יותר מגמר המונדיאל. זה הפתיע אותי. לא ציפיתי לזה.התחלנו לחשוב, כיצד נוכל לקדם יותר את הכדורגל הבינלאומי?" מישל פלאטיני עם גביע האלופות. "שמעתי שחקנים שאומרים שאליפות הצ'מפיונס ליג חשובה יותר מגמר המונדיאל. זה הפתיע אותי. לא ציפיתי לזה.התחלנו לחשוב, כיצד נוכל לקדם יותר את הכדורגל הבינלאומי?" צילום: איי אף פי

 

"זה לא על כך שהצ'מפיונס ליג בולעת את לוח השנה", הוא הסביר. "השתמשתי במילה מפלצת מכיוון שהטורניר הפך להיות חשוב במידה ניכרת. שמעתי שחקנים שאומרים שהצ'מפיונס ליג חשובה יותר מגמר המונדיאל. זה הפתיע אותי. לא ציפיתי לזה. התחלנו לחשוב כיצד נוכל לקדם יותר את הכדורגל הבינלאומי? בלוחות השנה הלאומיים תמיד יש התנגשויות בין המשחקים, אבל רצינו לראות כיצד לגשת לעניין כדי להחזיר את הכדורגל הבינלאומי למקום שבו היה".

 

כוכב ברזיל לשעבר פלה, טען כי פלאטיני יהיה נשיא פיפ"א הבא, אולם הוא עצמו סירב להגיב כשנשאל אם ישקול יום אחד לרוץ לתפקיד הבכיר בעולם הכדורגל. "בוא ניפגש שוב בעוד שלוש שנים", ענה, "ואז אענה לך". הנשיא הנוכחי של פיפ"א, ספ בלאטר, יתמודד ביוני על כהונה רביעית אך הוא מתמודד מול נשיא התאחדות הכדורגל של אסיה מוחמד בין חמאם.

 

פלאטיני לא מוכן לחשוף באיזה מועמד הוא יתמוך, אך ציין כי התמודדותו של בין חמאם היא חיובית. "אני לא יודע אם הכדורגל האירופי יתמוך במועמד ספציפי." אמר. "יש לי דעה אישית, אבל אני נשיא אופ"א כך שעליי להתייעץ עם חברי ההתאחדות לפני שאביע את דעתי. אני מתכוון להקשיב לעמיתים שלי מהוועד הניהולי ואיגודים אחרים, ואז אולי אביע עמדה".  

 

"בהתחשב בכך שיש שני מועמדים, יהיו התחייבויות לשינוי. אני חושב שזה טוב שיש שני מועמדים. זה טוב לדמוקרטיה מכיוון ששני מועמדים יציעו דברים חדשים."

 

פלאטיני, הקפטן לשעבר של נבחרת צרפת והזוכה בתואר שחקן השנה באירופה 3 פעמים, חזר בו על כך שאמר שהתחרט שהעניק לפולין ואוקראינה מוכת החובות את הזכות לארח את יורו 2012.  בריאיון שהעניק לאי.אף.פי בסוף השבוע האחרון, אמר כי מינוי אוקראינה כאחת המארחות ייתכן והייתה "שגיאה", אולם ביום שלישי טען שדבריו הוצאו מהקשרם.

 

"מעולם לא אמרתי שזו הייתה שגיאה." אמר. "בכל כינוס אני אומר את אותו הדבר: אוקראינה ופולין יארחו אירוע מסוג זה לראשונה בהיסטוריה שלהן. חברינו באירופה נקלעו לקשיים, אך התפקיד שלנו הוא לעזור להם, ולא להפנות את גבינו. זה אתגר אבל אנחנו נצלח אותו בהצלחה."

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x