$
עסקי ספורט

סוף לעונש המשחקים ללא קהל?

במפגש עם אוהדים טען מישל פלאטיני כי אופ"א פועלת לבטל את העונש. בנוסף, טען כי אוהדים ישולבו במנגון קביעת מחירי הכרטיסים

אוריאל דסקל 13:0816.03.11

אתמול (ג') התקיים במטה אופ"א בעיר ניון בשוויץ מפגש בין חברי הוועד המנהל של ארגון האוהדים האירופאי, המייצג מעל ל-2 מיליון אוהדים, לבכירי אופ"א, ובראשם נשיא הארגון מישל פלאטיני.

 

"גם בגשם סוער וגם בשמש אתם האוהדים נמצאים שם בזמן שמאמנים, בעלים ובעלי תפקידים באים והולכים. לכן חשוב לנו באופ"א לדעת מה אתם רוצים
ומה אתם צריכים", פתח פלאטיני את האירוע. במוקד הדיון עמדו מספר הצעות, כשבראשן מסמך מדיניות שהגישו האוהדים ובו דרישה לבטל את עונש המשחקים ללא קהל. המסמך הציג דרישה להימנע מפגיעה קולקטיבית של כלל ציבור האוהדים, ולהעניש רק את אלו שראויים להענש. כמו כן, הוספה דרישה כי במשחקים ללא קהל הנערכים כיום יתקיים שיווין מלא, וגם ספונסרים ומקורבים למינהם לא יוכלו לצפות בהם.

 

הנושא סוכם בהצעה כי מערכת הענישה תשונה, וכי לפני הצעד הראשון יהיו תוכניות מניעה וחינוך עם אוהדים במקום עונשים אחרים. בכירי אופ"א השיבו כי יפעלו לקדם ענישה נקודתית, כך שיסגרו רק יציעים מסויימים ולא יוענש כל הקהל. קווין מילס, הנציג האנגלי, הוסיף כי "ברגע שיש משחק ללא קהל, הכעס של האוהדים עובר מאותם אוהדים אלימים וגזענים אל רשויות הכדורגל".

 

בנוגע לסוגיית מחירי הכרטיסים של גמר ליגת האלופות, התנצל פלאטיני כי המחירים שנקבעו היו גבוהים מדי ואמר כי להבא ישולבו נציגי אוהדים בעת קביעת מחירי הכרטיסים.

 

שי גולוב, יו"ר היציע, ארגון האוהדים הישראלי, וחבר הוועד המנהל של ארגון האוהדים האירופאי סיכם: "הקשר הרציף בין ארגון האוהדים האירופאי לאופ"א מוכיח את עצמו כמקדם את האינטרס הכולל של הכדורגל, ובפרט אלו של האוהדים. שילוב אוהדים במוסדות הספורט ובמערכת קבלת ההחלטות הוא צו השעה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x