$
עסקי ספורט

ברצלונה וריאל מדריד מתחרות גם מחוץ לספרד

שתי הענקיות של הכדורגל הספרדי מתחרות על אוהדים חדשים וספונסרים חדשים מחוץ לספרד. ריאל מתמקדת בעולם הערבי בעוד שברצלונה מלמדת את הילדים של דרוגבה ובניון איך לשחק כדורגל בלונדון

סוכנויות הידיעות 12:5520.02.11

הענקיות הספרדיות ריאל מדריד וברצלונה צפויות להמשיך את הכיבושים שלהן בחו"ל על ידי הקמת אקדמיות בטריטוריות חדשות.

 

נשיא ריאל מדריד, פלורנטינו פרס, ביקר בשבוע שעבר בבירת סעודיה ריאד ובחן אתר פוטנציאלי להקמת מתקן חדש, שצפוי להיחשף באופן רשמי בחודש הבא. שיתוף

פעולה בין עמותת הספורט של ריאל מדריד וזרוע ההשקעות של מועדון בניאס, בניאס הולדינג (Baniyas Holding), יכשיר 300 ילדים ויהיה הראשון מתוך 13 אקדמיות שצפויות להיפתח ברחבי העולם.

 

פרס הגיע לריאד לאחר ביקור באבו דאבי להשקת אקדמיית FRM בניאס, שבה ילמדו 400 בנים ובנות. שם הכריז פרז על הקמת קונגרס עמותת ריאל מדריד ל- Formation of Sports Monitors במפרץ הפרסי, תכנית שמטרתה לאחד למעלה מ-40 מאמנים מירדן, סעודיה והאמירויות לפיתוח אסטרטגיות לימוד ברחבי האזור.

 

"בידינו האחריות העצומה של העברת הערכים שייסדו את ריאל מדריד כקבוצה ייחודית ובינלאומית מדור אחד לשני", אמר פרס. "כשרון, נאמנות, כבוד, מאמץ קבוצתי, עבודה קשה וסולידריות הם העקרונות האיתנים עליהם אנחנו מבוססים. האקדמיה הזו ממלאת אותנו בגאווה ותהיו אחראים להטמעת העקרונות הללו ושל הכשרת המסורת של ריאל מדריד".

 

ברצלונה מאמנת את הילד של יוסי בניון

 

יריבתה המרה של ריאל, ברצלונה שמובילה עליה בחמש נקודות בראשות הליגה הספרדית מחזיקה בקשרים משל עצמה במזרח התיכון.

 

בדצמבר, האלופה הספרדייה הגיעה להסכם שיא בגובה 220 מיליון דולר עם קרן קטאר ללבוש את הלוגו של הארגון לא למטרות רווח בחזית החולצות שלהם בעונה הבאה – חסות החולצות הראשונה בתשלום בהיסטוריה בת 111 השנים של המועדון. הסכם חסות לארבע שנים בשווי 16.26 מיליון דולר עם חברת אטיסאלט מאיחוד האמירויות נחתם ב-2009, והוארך השבוע, כשחברות הבת של חברת התעופה בניגריה ואפגניסטן נכללו בפעילות קידום המכירות.

 

ברצלונה גם הקימה אקדמיה חדשה. הקבוצה הגיעה בשבוע שעבר ללונדון, שם נוצחה על ידי ארסנל 2-1 בסיבוב הראשון. במקביל ניהלה סדנאות אימון עבור 300 ילדים בגילאי 6-16 בבית הספר הבינלאומי ACS בקובהאם. בית הספר מרוחק כ-3 ק"מ ממתקן האימונים של האלופה האנגלית צ'לסי. בחלק מהשיעורים שיחקו ילדיהם של שחקני צ'לסי, דידיה דרוגבה ויוסי בניון.

 

הסדנאות מקדימות את ההקמה של אקדמיה קבועה בסורי, אך בשיחה עם "סקיי ספורטס", מאמן האקדמיה צ'אבי מארסה התעקש כי לא יהיו חיכוכים עם השכנים החדשים. "אנחנו לא מגיעים לפה כדי להיות בתחרות עם צ'לסי. אנחנו נתחיל לבנות לאט ובזהירות קבוצה כאן, נאמן את כל הילדים ונעביר להם את התשוקה. בעתיד אולי נאבד שחקן או שניים לצ'לסי או להיפך. זו לא בעיה".  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x