$
עסקי ספורט

מנצ'סטר גאה להציג: המשחק היקר בהיסטוריה

היונייטד והסיטי הוציאו יחד לא פחות מ-850 מיליון דולר על רכישת השחקנים שלהן. בחודש הבא אגב, השיא עומד להישבר שוב

סוכנויות הידיעות 17:1112.02.11

משחק הדרבי בין מנצ'סטר יונייטד למנצ'סטר סיטי, שהסתיים לפני שעה קלה בנצחון האדומים של אלכס פרגוסון 2-1, היה המשחק בין שתי הקבוצות היקרות בהיסטוריה - כך לפי "וול סטריט ג'ורנל".

 

עלות בניית שתי הקבוצות עומדת על 850 מיליון דולר – הרבה יותר מהסכום שהשקיעו, למשל,

קבוצות הבייסבול האמריקאיות ניו יורק יאנקיז ובוסטון רד סוקס יחד (380 מיליון דולר), או הסכום שבזבזו וושינגטון רדסקינס ודאלאס קאובויז מליגת הפוטבול (350 מיליון דולר). אפילו ריאל מדריד וברצלונה לא בנו את הקבוצות שלהן בסכומים כה גבוהים, לפי "וול סטריט ג'ורנל".

 

אגב, לפי הדיווח, כאשר מנצ'סטר סיטי וצ'לסי יפגשו זו את זו בחודש הבא, הן ישברו שיא חדש - שתי הקבוצות נבנו ב-900 מיליון דולר.

 

יש לציין שבספורט האמריקאי שחקנים אינם נרכשים בדרך כלל בסכומים גבוהים - מאחר מרבית המשאבים הכספיים מופנים למשכורות השחקנים. זאת, בניגוד לכדורגל האירופי, שם עלות השחקן קשורה לסכום הפיצוי ששולם לקבוצתו וגם למשכורת שלו.

 

לפי "וול סטריט ג'ורנל", חלוץ היונייטד דימטרי ברבטוב הוא השחקן היקר בקבוצה - 49.4 מיליון דולר; אחריו, בפער קטן, נמצא ריו פרדיננד עם 48.4 מיליון דולר. כובש שער הניצחון במשחק, ווין רוני, מדורג שלישי עם 41.3 מיליון דולר.

 

אצל הכחולים, השחקן היקר ביותר הוא אדין דזקו עם 43.5 מיליון דולר, ואחריו ג'יימס מילנר (41.9 מיליון דולר) וקרלוס טבז עם 41.1 מיליון דולר. הסכומים אינם כוללים משכורות.

 

בתוך כך, מנצ'סטר יונייטד חתמה על הסכם חסות עם חברת השליחויות DHL. לא נחשפו פרטים לגבי ההסכם מלבד ש-DHL תשלם סכום של מעל לשבע ספרות לזמן לא ידוע, וכן תסייע בשליחת המרצ'נדייז של הקבוצה בכל העולם. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x