$
עסקי ספורט

רוצים שהבת שלכם תהיה שראפובה? תשקיעו בה יותר מ-400 אלף דולר

לפי דיווח בבלומברג, יש הורים שמוכרים את הבתים שלהם כדי שלבת או לבן שלהם יהיה סיכוי להצליח כטניסאים מקצועיים

סוכנויות הידיעות 17:1906.02.11

העלות של טיפוח הרפאל נדל או המריה שראפובה הבאים מוערך בלמעלה מ-400 אלף דולר, כך על פי דיווח שהתפרסם בבלומברג המתבסס על הדוגמה של מיה סמית בת ה-12, שהוריה מכרו את הבית שלהם על מנת לשלוח אותה לאקדמיית בולטרי (Bollettieri) היוקרתית בפלורידה ששכר הלימוד בה עומד על 68,495

דולר בשנה. מהדיווח עולה שהעלות הגבוהה של גידול אלוף גרמה לירידה במספר הנערים המצליחים במשחק.

  

מיה, שהתגלתה על ידי בולטרי שהפעילו עליה לחץ להצטרף לאקדמיה, עברה עם אמא שלה לפלורידה בשנה שעברה, בעוד אביה נותר מאחור כדי למכור את הבית שלהם בטונברידג' וולס. "אם לא היינו מעניקים לה את ההזדמנות הזו, תמיד היינו תוהים מה היה קורה אם", אמרה דון סמית, האם.

 

ההקרבה של משפחת סמית במטרה להעניק לבת שלהם את הסיכוי הטוב ביותר להפוך לשחקנית טניס מקצועית זכתה לתמיכה מצד שתי פדרציות הטניס העשירות בעולם, התאחדות הטניס באמריקה (USTA) ו-LTA בבריטניה. יתרה מכך, מרגע שהשחקן גדול מספיק כדי להתחיל להתאמן ולהתחרות, יעברו כמה שנים לפני שהוא יתחיל להרוויח מספיק כדי לכסות על החוב. שחקני הטניס הטובים ביותר, כדוגמת רוג'ר פדרר ונדל, מרוויחים מיליוני דולרים בשנה, אולם אותם שחקנים שמדורגים מחוץ למאה הגדולים מתקשים לגמור את החודש, כלומר ההשקעה של ההורים רחוקה מלהחזיר את עצמה.

 

פטריק מקנרו, המנהל את מחלקת פיתוח השחקנים ב-USTA, מעודד את השחקנים להשיג מלגות לאוניברסיטאות במקום להיזרק לטורנירים המקצועיים לפני שהם מוכנים לכך. "אפילו אם יש לכם את כל הכישרון והיכולת בעולם, בגיל 17 או 18 אין לכם את הכוח הפיסי להצליח בכל שבוע", מסביר מקנרו. "עדיף לעשות תואר ולשחק טניס במסגרות האוניברסיטאיות, שזו סביבה מהנה למדי. אפשר ככה לשפר את המשחק בלי הלחץ להתפרנס שמתלווה לטורנירים".

 

אם שחקן מחליט לא לבחור בנתיב האוניברסיטאי ואינו זוכה למימון של ההתאחדות, עליו למצוא מימון פרטי מצד ספונסרים, נתיב שמשפחת סמית חוקרת כיום. "זה לא כאילו שיש לנו אספקה אינסופית של כסף כדי להמשיך", אמרה האם לבלומברג. "רציתי להדגים את המחויבות שלנו ואולי נמצא עוד מישהו שיעזור".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x