$
עסקי ספורט

קבוצה אין, הסכם חסות שם ענק דווקא יש

פארמרס אינשורנס חתמה על הסכם חסות שם ענק, בשווי 600 מיליון דולר, עם איצטדיון שעדיין לא הוקם בלוס אנג'לס

ניצן פלד 14:3901.02.11
דיבורים על החזרת הפוטבול ללוס אנג'לס? יש. אנשים שמוכנים לעשות את זה? יש ויש. איצטדיון שישכן את הקבוצה שתבוא לעיר המלאכים? עוד אין. אבל זה לא הפריע לפארמרס אינשורנס לחתום על עסקה בשווי 600 מיליון דולר כדי שהמיזם – שכרגע הוא רק זיק בעיניים של היוצרים שלו – ייקרא על שמה
במשך 30 שנה לפחות.

  

העסקה, שנחתמה בין חברת הביטוח לבין AEG – ששמה לה למטרה לבנות בלוס אנג'לס איצטדיון פוטבול ולהחזיר לעיר את ה-NFL לראשונה מאז עזבו את אל.איי הריידרס והראמס ב-1994 – היא עסקת חסות השם הגדולה בתולדות איצטדיוני הספורט.

 

חתימת העסקה בשלב כה מוקדם נועדה, בין השאר, כדי שפארמרס תוכל להיות שותפה בעיצוב האיצטדיון, כך שהנוכחות שלה תורגש הרבה מעבר לשלט גדול בכניסה. "העיצוב אמור יהיה לעזור לאנשים להבין את המותג שלנו טוב יותר, בתקווה שירצו לרכוש מהמוצרים שלנו", אמר קווין קלסו, מנהל השיווק בפארמרס. 

 

כמו כן, AEG, שבבעלותה מספר רב של איצטדיוני ספורט כולל הסטייפלס סנטר בלוס אנג'לס - שנמצא לא רחוק מהמקום בו אמור להיבנות האיצטדיון החדש - היא לקוחה גדול של ציריך אינשורנס, החברה האם של פארמרס; העסקה כוללת העמקת שיתוף הפעולה בין הצדדים.

  

ואם זה לא מספיק כדי להבין את חשיבות העסקה לכל המעורבים, צריך לזכור שפארמרס היא חברה שבסיסה בלוס אנג'לס – עיר המשוועת לחזרתה של ליגת ה-NFL. "אנחנו נקבל במה לאומית, זה יעניק למותג שלנו חשיפה ברמות הכי גבוהות, ויאפשר לשם שלנו להיות שם כל הזמן ולהיות בעצם חסין TiVo", התייחס קלסו לעניינים היבשים, ואז התפנה לגלות מה עוד מניע את החברה: "בכלל, להחזיר את הפוטבול ללוס אנג'לס, ושלנו יהיו מניות בעניין הזה, זה פשוט דבר ענק. אנחנו ממש רוצים להיות חלק מזה". 600 מליון דולר ל-30 שנה בהחלט מראים זאת. 

 

דבר נוסף שמשתקף מהעסקה הוא הביטחון שיש לכל מי שקשור בה בכך שלוס אנג'לס אכן תחזור במהרה להיות חלק ממשפחת ה-NFL, שהיא הליגה הפופולרית ביותר בארה"ב בהפרש ניכר, ושנמצאת בתהליך צמיחה מדהים. בעוד כמה ימים בסופרבול בדאלאס תגיע לסופה השנה הכי טובה שלה אי פעם מבחינת נתוני צפייה והכנסות מזכויות שידור. גם האיום הממשי בשביתה בפגרה הקרובה כשהשחקנים והבעלים יצטרכו לדון על חוזה קיבוצי חדש, לא מפחידים כנראה את AEG ואת פארמרס אינשורנס. כנראה שגם הם מאמינים שאף אחד לא רוצה לפגוע בעסק של יותר מ-8 מיליארד דולר בשנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x