$
עסקי ספורט

ישראל תארח את אליפות אירופה עד גיל 21 ב-2013

אופ"א קבעה כי אליפות אירופה לנבחרות צעירות תערך בארץ . בין האצטדיונים המארחים: טדי, בלומפילד, ר"ג, נתניה ופ"ת. המשמעות הספורטיבית: נבחרת ישראל תעפיל אוטומטית לטורניר. האימקפט הכלכלי של המבקרים בישראל במהלך האליפות יעמוד על בין 20 ל-25 מיליון יורו

כתב כלכליסט 20:4227.01.11

הערב (ה') קבע הוועד הפועל של אופ"א, בו חבר אבי לוזון יו"ר ההתאחדות לכדורגל, כי מי שתארח את משחקי יורו 2013 לנבחרות צעירות תהיה ישראל, אשר לראשונה בתולדותיה תארח אירוע בסדר גודל שכזה בענף הכדורגל.

 

מול ישראל התמודדו ווילס, אנגליה, בולגריה וצ'כיה. בסופו של דבר
הוועד הפועל של אופ"א בחר בישראל. הבחירה הוכרעה בסיבוב הראשון ובצורה ברורה, כאשר ישראל קיבלה שמונה קולות מכלל המצביעים, צ'כיה קיבלה חמישה קולות, בולגריה, אנגליה ו-וויילס, לא קיבלו אפילו קול אחד.

 

האצטדיונים אשר הוצגו על אנשי ההתאחדות לכדורגל כאלה אשר יארחו את המשחקים, הם אצטדיון טדי בירושלים, בלומפילד ביפו, האצטדיון הלאומי ברמת גן וכן הפרוייקטים החדשים שאמורים לקום בפתח תקווה ובנתניה. בפתח תקווה אמור לקום האצטדיון בעונה הבאה. האצטדיון בנתניה במצב בעייתי יותר, אבל בהתאחדות מקווים שהזכייה ביורו תאפשר בנייה זריזה יותר שלו. העבודות על האצטדיון החדש ברמת גן לא יתחילו עד 2013, ככל הנראה.

 

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, התייחס להחלטה ואמר: "זה הישג חסר תקדים. אני נרגש ומאושר כמו ביום הולדתו של בני הבכור. אני מקווה שעם ההישג הזה הכדורגל הישראלי ימונף. ההישג מוכיח את גודל הערכה של אופ"א והמדינות החברות בארגון כלפי הכדורגל בישראל והעומד בראשה".

 

סיימון צ'דוויק, פרופסור מוביל לעסקי ספורט, מעריך כי האימקפט הכלכלי של המבקרים בישראל במהלך האליפות יעמוד על בין 20 ל-25 מיליון יורו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x