$
עסקי ספורט

קבוצה למסירה מחכה ליצחק תשובה

המנהלים של מכבי נתניה מחפשים משקיע שיקח את הקבוצה בחינם. עמותת האוהדים מנסה לשדך שני אנשי עסקים, אבל במועדון מקווים דווקא להחזיר לתמונה את יצחק תשובה

אביתר לנג 18:2026.01.11
שנתיים בדיוק חלפו מאז הטיל דניאל יאמר את הפצצה והודיע על עזיבתו את מכבי נתניה. היהודי-גרמני שהשקיע כ-70 מיליון שקל ב-3 וחצי שנים, נטש והשאיר את המנהלים קובי בלדב ועו"ד גיל לב בפרונט כדי להתמודד עם המשימה הבאה של המועדון - מלחמת ההישרדות שלה בליגת העל.

 

למעשה יאמר, שהפסיק את העברת הכספים שלו לקבוצה, מכהן בפועל כבעלים של נתניה לפי רישומי ההתאחדות לכדורגל ואף הקבוצה נהנתה מהערבויות שהפקיד בבקרת התקציבים לפני שנתיים וחצי כהתחייבויות ובטוחות שלו לחוזים גבוהים של שחקנים שנמכרו בתחילת העונה.

 

כעת מנסים בנתניה למצוא קונה חדש שיבוא וייקח אליו את הקבוצה, אך כפי שזה נראה עכשיו עוד צפויים לנתניה ימים קשים מאד, מקצועית ומנהלתית.

 

עד לפני שנתיים פעלה מכבי נתניה עם תקציבים בסדר גודל של 35 ו-40 מיליון שקל בכל עונה, כאלו שהביאו אותה לסיים שנתיים ברציפות במקום שהקנה לה כרטיס למפעל אירופי. המציאות הנוכחית צנועה הרבה יותר.

 

מכבי נתניה. מסתגלת לתנאים צנועים יותר מכבי נתניה. מסתגלת לתנאים צנועים יותר צילום: ראובן שוורץ

 

תקציב המועדון מוערך בכ-17 מיליון שקל, המגיעים מהכנסות: 3 מיליון שקל מגיוס ספונסרים; 7 מיליון שקל ממכירת שחקנים - סבן (למכבי ת"א), ביוואן פרנסמן ואיתי שכטר (להפועל ת"א) ואלמוג כהן (נירנברג, גרמניה); 4.5 מיליון שקל ממוסדות ההתאחדות לכדורגל, הטוטו וכו' ו-1.3 מיליון שקל כסיוע מעיריית נתניה. 1.2 מיליון שקל נוספים - הצפי להכנסות ממכירת כרטיסים ומנויים השנה.

 

כרגע, ללא משקיע, התקציב צפוי להצטמצם משמעותית. זאת לאור העובדה שהקבוצה כבר ירדה מנכסיה ומכרה את רוב השחקנים שיכלה למכור כבר העונה כדי לייצר תקציב תפעולי נורמאלי שישאיר לה סיכוי להישאר בליגה.

 

בשנה הבאה ההיצע יקטן בהיקף משמעותי והשחקן היחיד שמוזכר כמועמד פוטנציאלי לעבור לאירופה או לאחת הקבוצות הגדולות בארץ הוא הקשר הצעיר חן עזרא, אך גם מכירה זו מצויה בסימן שאלה גדול לאור יכולתו הבינונית של עזרא השנה והעובדה שהחלים מפציעה קשה בברכו.

 

בעקבות ההתפתחויות לאחרונה ולאור העננה הגדולה ששוררת סביב עתידה הכלכלי, עלתה לכותרות אופציית המכירה של הקבוצה, כשבלדב הצהיר כבר לפני שבועיים כי אם יבוא איש עסקים שיבטיח ויתחייב חוזית להשקעה שנתית פורייה ( ככל הנראה בין 8 ל-10 מיליון שקל בעונה - א.ל) הוא יעביר לידיו את הקבוצה מאחר וירגיש שמדובר באדם רציני שרוצה לתרום מכספו ויוכל להבטיח תקציב בסדר גודל סביר ביחס לשאר הקבוצות בליגה.

 

עמותת האוהדים החדשה של מכבי נתניה מנסה לשדך למועדון בעלים חדשים וישנם כשני עסקים שמעוניינים להצטרף כמשקיעים. העמותה תבקש בתמורה מחויבות לנציג אוהדים בהנהלה ואולי גם אחוזים מהמועדון.

 

בלדב ולב לא מאמינים שהנסיונות הללו אמינים ומצפים לעזרה גדולה יותר מראש העיר, מרים פיירברג, שתנסה לאתר מולטי-מיליונר אחר שיחליפו.

 

השמועות בענף מדברות על תמיכה מחודשת של איל ההון הנתיייתי יצחק תשובה בקבוצה. תשובה היה בעבר בעלים של הקבוצה ונחשב לאוהד גדול, לאחרונה גם הצהיר כי ייחל בקרוב בתרומה נרחבת לקהילה, אולם נכון לעכשיו לא נעשו שום מגעים בין תשובה לראשי נתניה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x